آیت‌الله علوی‌گرگانی:

پیروی از قرآن تنها راه سعادت بشر است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,قرآن کريم,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: اگر انسان از علما و دانشمندان دین پیروی کند گمراه نخواهد شد و به سعادت خواهد رسید.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: اگر انسان از علما و دانشمندان دین پیروی کند گمراه نخواهد شد و به سعادت خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار با یگان ویژه نیروی انتظامی سراسر کشور افزود: توجه به ارشادات علما زمانی زمینه رشد و سعادت انسان را فراهم می‌کند که اطاعت شود.

وی افزود: انسانی که از عقلش به درستی استفاده نمی‏‌کند از روح و نیازهای آن غافل است و در پی رفع مشکلات روحی و تکاملی خود نیست و به همین سبب مسیر نزول انسانی خود را فراهم می‏‌کند.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم پرورش روح و تکامل را منوط به علم و تحصیل آن دانست و تأکید کرد: چون خداوند خالق و فاطر همه عالم است می‏‌داند که انسان برای پرورش روح و جسم به چه چیز نیاز دارد و به همین سبب خود را معلم بشر می‌نامد و انسان نیز باید برای رسیدن به سعادت در کلاس علم خداوند که همان قرآن است به تحصیل علم بپردازد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با ارائه تفسیری اجمالی از آیه 50 سوره نور خاطرنشان کرد: قرآن راه رشد را پذیرش دعوت خدا، پیامبر(ص) و علمای دین می‌داند که در پی این پذیرش پیروی از دستورات خداوند و دوری از منهیات آن است، بنابراین اگر انسان در قرآن و روایات و سخنان علما با فعل خوبی برخورد کرد به آن عمل کند و فعل بد را ترک کند.

وی علمای دین را افرادی متقی و جهادگر توصیف کرد و گفت: علما در طول تاریخ اسلام مردم را به خداوند، قرآن، انبیا و اولیا دعوت کرده‏‌اند و از خود چیزی ندارند و اگر انسان از علما و دانشمندان دین پیروی کند گمراه نخواهد شد و به سعادت خواهد رسید.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در پایان اظهار کرد: این‏که در اسلام به مردم گفته می‏‌شود که در مسائل دین از مجتهد فقیه تقلید کنند به این سبب است که یک عالم و فقیه ده‏‌ها سال تلاش می‏‌کند تا مفهوم یک آیه یا روایت را برای مردم تبیین کند در صورتی که دیگر انسان‏‌ها موظف به مشاغل دیگری هستند و فرصت این کار را ندارند.

انتهای پیام

کد N803024