عمرانی در صحن علنی مجلس:

تکریم معلم فقط زبانی شده است/ دولت لایحه بدهد

سیاسی

نماینده مردم سمیرم با اشاره به مشکلات پرداخت‌ها در وزارت آموزش و پرورش، گفت: از دولت محترم درخواست داریم نسبت به ارائه یک لایحه مناسب برای ساماندهی مسائل معلمان اقدام کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سکینه عمرانی، نماینده مردم سمیرم در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر به رئیس‌جمهور و وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به روز معلم اظهار داشت: امیدواریم گرامیداشت روز معلم نمود عینی پیدا کند و فقط زبانی نباشد.

وی افزود: در حال حاضر به معلمی که با خودروی شخصی و بدون دریافت حق مأموریت، کیلومترها راه را طی می‌کند، هیچ‌گونه توجهی نمی‌شود.

نماینده مردم سمیرم با بیان اینکه در مجلس طرح‌‌ها و لوایح مختلفی برای بهبود وضعیت معلمان پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: همه این طرح‌ها با ایراد اصل 75 قانون اساسی مواجه شده است، در حالی که ارائه لایحه چنین مشکلی نخواهد داشت؛ به همین جهت از دولت محترم درخواست داریم نسبت به ارائه لایحه‌ مناسب برای ساماندهی مسائل معلمان اقدام کند.

عمرانی همچنین به موضوع بحران بیکاری در کشور اشاره کرد و با انتقاد از ضعف برنامه‌های اجرایی در این حوزه، گفت: فقر و بیکاری منشأ بسیاری از مشکلات مردم می‌شود و این مشکلات چند برابر بیش از هزینه‌های اشتغال، به مردم سختی تحمیل می‌کند.