امام خمینی(ره):

احتیاج کشورمان به کشورهای دیگر به برکت جوان‌ها قطع می‌شود

امام خميني ره

حضرت امام خمینی(ره) روزششم اردیبهشت 62 در دیدار با جمعی از پرسنل نیروی هوایی بیان داشتند:حضرت امیر (ع) در حقیقت یک موجود هزار بُعدی است و ما باید تابع یک همچو فردی باشیم. به آن اندازه‌ای که می ‏توانیم باید از ایشان تبعیت کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) روز ششم اردیبهشت ماه سال 1362، حضرت امام خمینی(ره) در حسینیه جماران میزبان جمعی از پرسنل یگان هوایی سپاه پاسداران بودند.

در این دیدار که به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) صورت گرفت، امام خمینی(ره) پیرامون حضرت امیر(ع)، بیانات کوتاهی ارائه کردند و ایشان را الگویی همه‌جانبه برای مردم خواندند:

«بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

ولادت با سعادت حضرت امیر- سلام اللَّه علیه- را به همه ملت ایران و خصوصاً شما برادران تبریک عرض می‏ کنم. نکته‌ای که در این ولادت است این‌که ما باید پیرو یک چنین انسان کاملی باشیم که در همه ابعاد متخصصین برای ایشان تواضع می‌کنند. در هر بُعدی اگر کسی بخواهد مَثَل بزند، به ایشان مَثَل می‏‌زند. در بُعد زهد و علم، و در بُعد رحمت به مستضعفین و مستمندان. در بُعد جنگ و شجاعت، و خلاصه در همه ابعاد به ایشان مَثَل زده می‏‌شود. و در حقیقت یک موجود هزار بُعدی است و ما باید تابع یک همچو فردی باشیم. هرچند که کسی نمی‏‌تواند حتی یک‌هزارم هم شبیه ایشان باشد لکن به آن اندازه‌ای که می‌توانیم باید از ایشان تبعیت کنیم؛ از تعهدی که به اسلام داشت و از این‌که همه چیزش را برای اسلام داد. شما اگر تخصصی پیدا می‏‌کنید باید آن بُعد زهد و تعهد را در نظر داشته باشید؛ زیرا متخصص بدون تعهد اگر برای رژیمی ضرر نداشته باشد نفعی هم ندارد. مع الأسف در رژیم سابق نگذاشتند که جوان‌های ما استعدادهای خود را بروز بدهند و تا توانستند جدیت کردند که آن‌ها را به فساد بکشانند، و بحمداللَّه امروز از آن وضع نجات پیدا کرده‌ایم. اگر مهلت پیدا کنیم این کشور را به برکت این جوان‌های عزیز به آن‌جایی می‏‌رسانیم که احتیاجش در هر امری از کشورهای دیگر منقطع گردد. من امیدوارم که خداوند به شما توفیق دهد که به این کشور و ملتی که سال‌های طولانی عقب نگه داشته شده‌اند، خدمت بکنید، و دشمنان باطنی را شکست بدهید، و دشمنان ظاهری را هم شکست داده‌اید بیشتر شکست بدهید.

و السلام علیکم و رحمة اللَّه‏»

(صحیفه امام، ج‏17، ص: 419)

انتهای پیام

کد N802690