رهبر اپوزیسیون سودان جنوبی در بازداشت خانگی

رهبر اپوزیسیون سودان جنوبی که منتقد دو طرف در جنگ داخلی این کشور است، اعلام کرد که روز دومی است که بدون توضیح از سوی دولت جوبا در حصر خانگی به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "لام آکول"، رهبر اپوزیسیون سودان جنوبی گفت: توسط نیروهای امنیتی پنج شنبه شب بازداشت شدم و همچنان در حصر خانگی هستم.

وی گفت: هنوز نمی‌دانم از علت ان اقدام چیست.

دولت جوبا از اعلام این محدودیت علیه این رهبر اپوزیسیون طفره می‌رود اگر چه شاهدان تایید کرده‌اند که منزل این مرد توسط نیروها و خودروهای امنیتی در محاصره قرار دارد.

آکول رهبری حزب "جنبش لیبرال مردم سودان برای تغییر دموکراتیک" را برعهده دارد و علیه سالوا کر، رئیس جمهوری سودان جنوبی و ریک مچار، رهبر مخالفان که از 2013 در جنگ هستند، انتقادهای را مطرح کرده است.

وی همچنین در جریان جنگ داخلی 1983 تا 2005 سودان یکی از فرماندهان نظامی بود. این مرد اهل استان نیل بالاست، جایی که شورشیان قومی اخیرا در جنگ با سربازان دولتی درگیر هستند و کارشناسان می‌گویند محدودیت‌های دولت علیه وی احتمالا به این مساله مرتبط است که اعضای گروه قومی که وی نیز جزئی از آنهاست به نبرد با دولت پرداخته‌اند.

انتهای پیام

کد N802421