تلاش اعراب برای "الحاق" یمن به شورای همکاری خلیج فارس

سیاسی

یک منبع دیپلمات در کشورهای حوزه خلیج فارس فاش کرد که هدف اصلی از اعلام عملیات "احیای امید" این است که یمن در آینده‌ای نزدیک به شورای همکاری خلیج فارس بپیوندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این منبع که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با پایگاه "المشهد الیمنی" ضمن بیان این مطلب عنوان داشت که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس کاملا معتقدند یمن باید در آینده‌ای نزدیک به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بپیوندد که این امر به ظن آنها در ایجاد منطقه‌ای امن و با ثبات و دارای اقتصادی قوی کمک می‌کند.

این منبع تصریح کرد که بیش از 20 میلیار دلار برای بازسازی یمن در چارچوب طرحی فراگیر به عنوان طرح "مارشال عربی" از سوی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: بودجه‌ای برای پرداخت دستمزدها وجود دارد که برای نیروهای نظامی حامی عبد ربه منصور هادی، (رئیس جمهوری مستعفی یمن) تعیین خواهد شد و در آینده‌ای نزدیک تحویل داده می‌شود و حقوق هر سرباز به حدود 1500 ریال عربستان می‌رسد.

این منبع تاکید کرد: پس از پایان عملیات نظامی مبالغی برای پرداخت غرامت‌ به زخمی‌ها و خانواده‌های نیروهای شرکت کننده در عملیات نظامی در مرحله‌ی آتی اختصاص خواهد یافت.

"المشهد الیمنی" به نقل از منابع آگاه در ریاض گزارش داد که تلاش‌های دیپلماتیک و سیاسی برای دستیابی به راه‌حل‌ مسالمت آمیز درباره یمن پیش از آغاز مداخله‌ نظامی زمینی در این کشور صورت می‌گیرد.

این منابع همچنین مدعی شدند که حدود 45 کشور احتمالا در عملیات نظامی زمینی علیه یمن مشارکت خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N802228