در صحن علنی مجلس صورت گرفت؛

عقب نشینی رحمانی فضلی از ادعای ورود پول های کثیف در انتخابات

سیاسی

وزیر کشور پس از آنکه با درخواست نمایندگان برای ارائه آمار شفاف از ورود پول های کثیف در انتخابات مواجه شد اعلام کرد صحبت هایش مورد سوءاستفاده سیاسی و تحریف واقع شده و قصد بیان چنین مطلبی را نداشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی وزیر کشور برای ارائه گزارش از ورود پول های کثیف انتخابات در صحن علنی مجلس حاضر شد.

در ابتدا وزیر کشور توضیحاتی در مورد روزی که چنین موضوعی را مطرح کرده بود ارائه داد که براساس آن اظهار داشت: این صحبت من در جمع فرماندهان مبارزه با مواد مخدر بود و قرار نبوده است رسانه ای شود.

وی همچنین از جوابیه وزارت کشور به رسانه هایی که این اظهارات را با سوگیری سیاسی منتشر کرده بودند خبر داد.

در ادامه حمید رسایی نماینده مردم تهران برگه ای را بلند کرد که روی آن نوشته شده بود به آقای وزیر بگویید کلی گویی نکنید و این برگه را در اختیار ریاست جلسه محمد حسن ابوترابی فرد قرار داد.

در ادامه رحمانی فضلی ارائه آماری در پولشویی در آمریکا و اروپا را آغاز کرد که این اظهارات وی موجب تذکرات شدید نمایندگان در صحن علنی مجلس شد.

محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت صحبت های رحمانی فضلی را قطع کرده و اظهار داشت: ما از ورود پول های کثیف در کشور اطلاع داریم همین قاچاق سوخت پول کثیفی است که به صورت کثیف به کشور باز می گردد همین نکته کافی است که بدانیم در اقتصاد کشور شاهد پول کثیف هستیم.

وی تصریح کرد: تبیین راه حل برای این موضوع  دغدغه دولت و مجلس است و از وزیر کشور انتظار داریم در راستای حذف پول های کثیف اقدام کند. مجلس و قوه قضاییه هم همراهی می کنند.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: مجلس هم بدون لحاظ گروه های سیاسی این موضوع را بررسی می کند. همکارانم که در گروه مدافعات جدی دولت در مجلس هستند به بنده مراجعه کردند و اعلام کردند که به مسائل طرح شده توسط شما انتقاد جدی دارند و اجازه صحبت خواستند.

وی تاکید کرد: از صحبت های شما این گونه برداشت شده که پول های کثیف در جریان انتخابات و انتخابات مجلس نقش داشته است.

نائب رئیس مجلس گفت: دوستان ما می خواهند اگر شما مصداقی در مورد ورود پول های کثیف در انتخابات دارید با ذکر نام و مبلغ اعلام کنید و به صورت شفاف اعلام کنید تا اگر ضعفی وجود دارد برخورد شود تا قوه مقننه و قضایی به صورت جدی به این موضوع ورود کند.

وی افزود: علت برگزاری علنی این جلسه این بود که اعلام کنیم در حوزه برخورد با پول های کثیف هیچ اغماضی نداریم.

ابوترابی فرد خطاب به ملت ایران گفت: والله ملت عزیز! این عزم مجلس است و در این راه هیچ چشم پوشی نداریم، خواهش حقیر این است که وزیر کشور بدون کمترین چشم پوشی حضور کمترین پول کثیف را در مجلس گزارش دهد تا ما در جهت اصلاح قدم برداریم. البته بررسی این موضوع در حوزه های دیگر نیز دغدغه ماست اما می خواهیم از خود شروع کنیم.

به گزارش مهر نمایندگان با فریادهای احسنت اظهارات ابوترابی فرد را تصدیق کردند.

در ادامه وزیر کشور در مقام دفاع از خود درآمد و گفت: من در آن سخنرانی هشدار دادم که اگر مواظب نباشند قاچاقچیان قصد ورود دارند. این صبحت به عنوان هشدار مطرح شد اما برخی رسانه ها این موضوع مهم کشور را به عرصه های رقابت های سیاسی و تحلیل های گروهی کشاندند، ما روز بعد از سخنرانی توضیح دادیم که هشدار بود.

وی خطاب به نمایندگان اظهار داشت: شما از من می خواهید که اسامی که نبوده و موضوعی که وجود نداشته مطرح کنم، قوه قضاییه باید حکم دهد و اعلام کند. من فقط هشدار دادم.

رحمانی فضلی گفت: شما از من انتظار دارید در دام جنگ روانی رسانه های داخلی و خارجی مطالبی را مطرح کنم.

وی همچنین تصریح کرد: گلایه من از کسانی است که فریب رسانه ها را خوردند و مسائلی را مطرح کردند و به این موضوع دامن زدند و عده ای موضع گرفتند.

وزیر کشور افزود: رهبری بارها تذکر دادند که جلوی ورود این پول ها به حوزه سیاست قدرت و انتخابات گرفته شود. حالا من ۱۰ تا اسم بیاورم چه مشکلی حل می شود؟

رحمانی فضلی گفت: اعلام می کنم از صحبت های من استفاده سیاسی شده و مورد تحریف و انحراف قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: متاسفانه مسئله ملی و مهم به بازی سیاسی و جناحی کشیده شده و من باید از مسئله ای دفاع کنم که اصلا وجود نداشت این ظلم به حقیقت است.

ادامه دارد...