نامزد ریاست جمهوری آمریکا مدعی شد:

توافق هسته‌ای تنها به تسریع دستیابی ایران به بمب کمک می‌کند

سیاسی

سناتور جمهوری خواه آمریکا بار دیگر مدعی شد که اگر مردم این کشور وی را به عنوان رئیس جمهور آتی خود انتخاب کنند در اولین فرصت توافق هسته ای با ایران را لغو کرده و روابط خود با اسرائیل را تحکیم می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن اگزماینر، «تد کروز» سناتور تگزاس و نخستین جمهوری خواهی که به طور رسمی نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا اعلام کرده است، روز گذشته با حضور در شهر «لاس وگاس» ایالت نوادا به ایراد سخنرانی در جمع هواداران خود پرداخت تا بار دیگر سیاست خارجی را به مهمترین وجه تمایز خود با نامزدهای دموکرات و همچنین دیگر جمهوری خواهان حاضر در رقابت ریاست جمهوری معرفی کند.

وی در این جمع در تشریح رویکرد خود نسبت به منطقه خاورمیانه تصریح کرد که  به دشمنان آمریکا به ویژه تهران سخت خواهد گرفت و روابطش را با رژیم غاصب صهیونیستی بیش از پیش افزایش خواهد داد.

وی در این خصوص ادعا کرد: نخستین دغدغه امنیتی رئیس جمهور آتی آمریکا این است که چگونه از پس رویارویی با ایران برآید –کشوری که در آستانه تولید سلاح هسته ایست چرا که به عقیده من توافقی که «باراک اوباما» درباره آن رایزنی کرده تنها به تسریع دستیابی ایران به سلاح هسته ای کمک می کند.

تد کروز بار دیگر مدعی شد که اگر کنگره با توافق هسته ای ایران موافقت نکند وی نیز در صورت موفقیت به کسب عنوان ریاست جمهوری آمریکا به آن پایبند نخواهد ماند.

وی در پایان برای اینکه نهایت ارادت خود را به رژیم صهیونیستی به اثبات برساند گفت: به محض انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور آتی آمریکا سفارت این کشور در تل آویو را به بیت المقدس انتقال خواهد داد.

در توضیح سخنان اخیر تد کروز باید گفت که جمهوری خواهان امیدوارند که تمرکز بر روی مذاکرات هسته ای با ایران می تواند یهودیان ساکن آمریکا را ترغیب به رای دادن به آنها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ کند. در حال حاضر، جو سیاسی آمریکا برای عرض اندام کاندیداهای جمهوری خواه مناسب است و آنها نیز از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را می کنند.

اما در مقابل، دموکرات ها نظر متفاوتی دارند تا آنجا که روزنامه تایمز اسرائیل در خبری که برای انعکاس سخنان تد کروز منتشر شد به نقل از رئیس کمیته ملی حزب دموکرات نوشت: اگر حزب جمهوری خواه به جای سیاسی کردن رابطه واشنگتن – تل آویو به موضوعاتی چون مسائل اقتصادی، شرافت انسانی و خدمات اجتماعی بپردازند (حیطه ای که عمدتا جمهوری خواهان در آن ضعیف شمرده می شوند) بیش از پیش می توانند نظر مساعد یهودیان آمریکا را به خود جلب کنند.