رئيس جمهوری فراری يمن برای خود پایتخت معرفی کرد

سیاسی

«منصور عبد ربه هادی» استان حضرموت یمن را به عنوان پايتخت جديد خود معرفی كرده است.

به گزارش مهر، رسانه های وابسته به «منصور عبدربه هادي» رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن، پایتخت جدید حكومت وی را استان حضرموت معرفي كردند و مدعی شدند که وی اوایل ماه مي به یمن بازخواهد گشت.
این رسانه ها مدعی شدند که نیروهای شبه نظامی «منصور هادي» در همکاری های اخیر با عربستان توانسته به پیروزی های خوبی دست یابد! این در حالی است که نیروهای مردمی و جنبش انصارالله رئيس جمهوری فراري و مستعفي يمن را به عنوان یک جنایتکار جنگی معرفی کرده و بارها متذکر شده اند که به محض ورود وي به یمن، او را دستگیر و به دادگاه نظامی تحویل خواهند داد.
انصارالله و گروه های مردمی از آمادگی خود برای آغاز گفتگوی داخلی در یمن خبر داده و آن را تنها راه حل پایان بحران در كشورشان می دانند اما «منصور هادی» که وابسته سعودی ها است، اصرار به گفتگوی سیاسی در ریاض پايتخت عربستان سعودي دارد.
بیش از این انصارالله تأکید کرده بود که برای حل مشکل يمن، فقط یک راه وجود دارد و آن نشستن بر سر میز مذاکره است. نیروهای مردمی یمن تاکید کرده اند علیرغم اینکه زیر آتش متجاوزان هستند اما حاضرند بر سر میز مذاکره بنشینند.
تحلیلگران سیاسی بر این باورند که اعلام خبر تعيين پايتخت جديد، مانور رسانه ای عربستان به حساب می آید زیرا هم اکنون بیشتر استان های یمن در تسلط گروه های انقلابی و جنبش انصارالله هستند.
لازم به ذکر است که اظهارات «منصور هادی» بلافاصله بعد از اذعان رسانه های سعودی از جمله العربیه، که طی خبری از طرحی 7 ماده ای به عنوان ابتکار عمل عمان برای حل بحران یمن گزارش داده اند، اعلام شد.