برنامه ویژه سلفی ها برای انتخابات پارلمانی مصر

سیاسی

رسانه های مصری خبر دادند كه سلفی ها برای انتخابات پارلمانی آينده اين كشور برنامه ویژه ای دارند.

به گزارش خبرگزاري مهر، پایگاه خبری نیل نت با انتشار گزارشي فاش کرد حزب سلفي «النور» که اصلي ترين ارگان سياسي سلفی هاي مصر به شماري مي رود، برنامه های ویژه ای برای انتخابات پارلمانی سال 2015 در مصر خواهد داشت.
در همين راستا «طارق السهری» دبيركل این حزب در گفتگوی خبری اخير خود مدعی شده که این حزب از تمامی آراء و نظرات شخصیت های سیاسی استقبال می کند و در پارلمان آینده به آن عمل خواهد کرد.
وی همچینین از تمامی افراد واجد شرایط خواسته که به این حزب بپیوندند تا در انتخابات پارلمانی مصر تأثیرگذار باشند. این در  حالی است که پارلمان منحل شده مصر که در آن احزاب اسلامگرا همچون اخوان المسلمین و سلفی‌ها حائز بیشترین کرسی‌ها شده بودند، در زمان رياست جمهوري «محمد مرسی» با حکم دادگاه عالی اداری مصر منحل شده بود.
گفته می شود حزب سلفي "النور" سعی دارد با تأثیرگذاری بر سیاست های آینده مصر، کشور را از نظر فكري با سعودی ها همسو کند که تحقق اين امر بعيد به نظر نمي رسد زيرا رئيس جمهور فعلي مصر با حمايت رژيم آل سعود توانست عليه دولت اخوان المسلمين كودتا كند و قدرت را در دست گيرد.
در همین حال تحلیلگران سیاسی بر این باورند که با توجه به حکم اعلام شده توسط دادگاه براي «محمد مرسی» و حكم اعدام ديگر سران جنبش اخوان المسلمین، روند رشد سلفی ها افزایش یابد.