بیانیه تجمع جامعه فعالان قرآنی کشور در محکومیت تجاوز سعودی به مردم مظلوم یمن

جمعی از قاریان،‌ حافظان، مدیران و فعالان جامعه قرآنی کشور عصر شنبه در تجمعی که در میدان فلسطین برگزار کردند، بیانیه‌ای را در محکومیت تجاوز سعودی به مردم یمن به امضا رساندند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیانیه تجمع جامعه فعالان قرآنی کشور در محکومیت تجاوز سعودی به مردم مظلوم یمن به شرح زیر است:

سرزمین و ساکنان یمن به دفتر ادوارِ روزگار خود از رقمِ نفاق‌ِ جابران،‌ زخم های بسیار و از نقش داغ و دریغ جائران، آلام ناگواری به یادگار دارند که به یقین در فصل فاتحه این تاریخ بیداد،‌جنایات خبث‌آلود آل منحوس سعود، درج و به تکرار یاد خواهد شد.

امروز حاکمان نظام بی‌بنیاد سعودی که حارسان وهابیت بی بهره از موهبت عقل و حکمتند بر مسند وارثان «ملتَ أبیکم ابراهیم» نشسته اند، در حالی که میراث دار ائمه کفر و طغیانند: «و من یرغب عن ملّتِ إبراهیم إلا من سفه نفسه» به سیادت عیان آمریکا و سلطه نهان صهیونیسم سر و زر و دل و جان سپرده‌اند. و سرخوش از بندگی این جبت و طاغوت به تجاسر و توحش ،‌نه به حریم حسن جوار و یمین ادخلو فی السلم کافه احترام می نهد و نه پایبند پیمان و تعهدات بین المللی اند و با اینکه خود فاقد هرگونه قانون اساسی و مشروعیت مردمی است به بهانه موهوم دفاع از جمهور نقض حاکمیت و حقوق اساسی و کشتار مردم و کشوری مستقل دست می یازند.

فاصله یافتن از کتاب هدایت و زاویه گرفتن از مکتب شهادت، ملت های اسلامی را به چنان بی ‌راهه‌ای کشانیده است که دولت‌های اسلامی اکنون در موج خیز جهل و جنون و شعبده خردسوزی و عقل ستیزی و قحط شعور و شرف، نسیم امن و راحت به طوفِ اسرائیل غاصب می‌فرستند و طوفان بمب و نهب و غارت بر سر زنان و کودکان مسلمان می‌ریزانند.

جامعه فعال قرآنی کشور در این معارک ابتلاء،‌ جمعیت یافتن از قرآن کریم و تمسک به کتاب را عامل وحدت و زائل تفرقه امت اسلام می داند و نکاتی را یادآور می‌شود:

1- مردم مسلمان و رنجور یمن بدانند که با صبر و توکل و حزم وتدبیر خزان این جولت باطل را برابر دولت حق، خواهند دید که خداوند وعده داده است: «فانتقمنا من الذین اجرموا و کان حقا علینا نصر المؤمنین- روم 47» و «إن جندنا لهم الغالبون- صافات 173» و نیز اینکه درج درج عقیق حکومت اسلامی در حلقه کشور به خون جگر و استقامت شود و برادران ایرانی‌تان همراهان معنوی شما خواهند بود. «اگر در یمنی چو با منی پیش منی»

2- استفاده ابزاری از قاریانی که از قرآن، فقط حرف و صوت را دریافته اند و در جان، بی بهره از معرفت قرآن اند در نمایش‌های تبلیغاتی حمایت از مستکبرین عربی ، نشانگر تکاپوی ناکام مشروعیت گرفتن از قرآن است در حالی که متن قرآن کریم، بالاترین سند در نفی و قدح این اعمال ننگین است.

3- شهدای پر تعداد اهل سنت یمن و عراق باطل کننده ادعای گزاف متجاوزانی است که با شعار حمایت از اهل سنت،‌می کوشند تا عواطف مذهبی مسلمانان را به نفع خویش تهییج نمایند. این شهدا عامل افتخار و آشکارکننده کذب و نفاق تفرقه افکنانی است که از وحدت جهان اسلام می هراسند.

4- اکنون که به تعبیر مقام معظم رهبری مدظله العالی چند جوان بی تجربه،‌امور عربستان را در دست گرفته و جنبه توحش را بر جنبه متانت و ظاهرسازی غلبه می‌دهند شایسته است دولت محترم و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران نیز نسبت به اقدامات و جنایات دولت سعودی موضع گیری شفاف تری نمایند خصوصا اقدامات اخیری که غرور مذهبی و ملی ایرانیان را نیز آزرده است.

5- این تجمع از شوراهای سیاست گزار دستگاه‌ها و مراکز قرآنی کشور می خواهند نسبت به تدوین سیاست‌ها، هماهنگ سازی ها و اجرای فعالیت‌های روشنگرانه که بر پایه معارف و فعالیت‌های قرآنی، ماهیت قرآن ستیز آل سعود و روابط در پرده دولت‌های مفسد کشورهای اسلامی را آشکار می سازد، اقدام نمایند و ابعاد پنهان تطاول فکری و تهاجم نظامی علیه کشورهای اسلامی را تبیین نمایند.

«و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون»

انتهای پیام

کد N801948