۰

بیانیه تجمع جامعه فعالان قرآنی کشور در محکومیت تجاوز سعودی به مردم مظلوم یمن

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

جمعی از قاریان،‌ حافظان، مدیران و فعالان جامعه قرآنی کشور عصر شنبه در تجمعی که در میدان فلسطین برگزار کردند، بیانیه‌ای را در محکومیت تجاوز سعودی به مردم یمن به امضا رساندند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیانیه تجمع جامعه فعالان قرآنی کشور در محکومیت تجاوز سعودی به مردم مظلوم یمن به شرح زیر است:

سرزمین و ساکنان یمن به دفتر ادوارِ روزگار خود از رقمِ نفاق‌ِ جابران،‌ زخم های بسیار و از نقش داغ و دریغ جائران، آلام ناگواری به یادگار دارند که به یقین در فصل فاتحه این تاریخ بیداد،‌جنایات خبث‌آلود آل منحوس سعود، درج و به تکرار یاد خواهد شد.

امروز حاکمان نظام بی‌بنیاد سعودی که حارسان وهابیت بی بهره از موهبت عقل و حکمتند بر مسند وارثان «ملتَ أبیکم ابراهیم» نشسته اند، در حالی که میراث دار ائمه کفر و طغیانند: «و من یرغب عن ملّتِ إبراهیم إلا من سفه نفسه» به سیادت عیان آمریکا و سلطه نهان صهیونیسم سر و زر و دل و جان سپرده‌اند. و سرخوش از بندگی این جبت و طاغوت به تجاسر و توحش ،‌نه به حریم حسن جوار و یمین ادخلو فی السلم کافه احترام می نهد و نه پایبند پیمان و تعهدات بین المللی اند و با اینکه خود فاقد هرگونه قانون اساسی و مشروعیت مردمی است به بهانه موهوم دفاع از جمهور نقض حاکمیت و حقوق اساسی و کشتار مردم و کشوری مستقل دست می یازند.

فاصله یافتن از کتاب هدایت و زاویه گرفتن از مکتب شهادت، ملت های اسلامی را به چنان بی ‌راهه‌ای کشانیده است که دولت‌های اسلامی اکنون در موج خیز جهل و جنون و شعبده خردسوزی و عقل ستیزی و قحط شعور و شرف، نسیم امن و راحت به طوفِ اسرائیل غاصب می‌فرستند و طوفان بمب و نهب و غارت بر سر زنان و کودکان مسلمان می‌ریزانند.

جامعه فعال قرآنی کشور در این معارک ابتلاء،‌ جمعیت یافتن از قرآن کریم و تمسک به کتاب را عامل وحدت و زائل تفرقه امت اسلام می داند و نکاتی را یادآور می‌شود:

1- مردم مسلمان و رنجور یمن بدانند که با صبر و توکل و حزم وتدبیر خزان این جولت باطل را برابر دولت حق، خواهند دید که خداوند وعده داده است: «فانتقمنا من الذین اجرموا و کان حقا علینا نصر المؤمنین- روم 47» و «إن جندنا لهم الغالبون- صافات 173» و نیز اینکه درج درج عقیق حکومت اسلامی در حلقه کشور به خون جگر و استقامت شود و برادران ایرانی‌تان همراهان معنوی شما خواهند بود. «اگر در یمنی چو با منی پیش منی»

2- استفاده ابزاری از قاریانی که از قرآن، فقط حرف و صوت را دریافته اند و در جان، بی بهره از معرفت قرآن اند در نمایش‌های تبلیغاتی حمایت از مستکبرین عربی ، نشانگر تکاپوی ناکام مشروعیت گرفتن از قرآن است در حالی که متن قرآن کریم، بالاترین سند در نفی و قدح این اعمال ننگین است.

3- شهدای پر تعداد اهل سنت یمن و عراق باطل کننده ادعای گزاف متجاوزانی است که با شعار حمایت از اهل سنت،‌می کوشند تا عواطف مذهبی مسلمانان را به نفع خویش تهییج نمایند. این شهدا عامل افتخار و آشکارکننده کذب و نفاق تفرقه افکنانی است که از وحدت جهان اسلام می هراسند.

4- اکنون که به تعبیر مقام معظم رهبری مدظله العالی چند جوان بی تجربه،‌امور عربستان را در دست گرفته و جنبه توحش را بر جنبه متانت و ظاهرسازی غلبه می‌دهند شایسته است دولت محترم و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران نیز نسبت به اقدامات و جنایات دولت سعودی موضع گیری شفاف تری نمایند خصوصا اقدامات اخیری که غرور مذهبی و ملی ایرانیان را نیز آزرده است.

5- این تجمع از شوراهای سیاست گزار دستگاه‌ها و مراکز قرآنی کشور می خواهند نسبت به تدوین سیاست‌ها، هماهنگ سازی ها و اجرای فعالیت‌های روشنگرانه که بر پایه معارف و فعالیت‌های قرآنی، ماهیت قرآن ستیز آل سعود و روابط در پرده دولت‌های مفسد کشورهای اسلامی را آشکار می سازد، اقدام نمایند و ابعاد پنهان تطاول فکری و تهاجم نظامی علیه کشورهای اسلامی را تبیین نمایند.

«و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون»

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.