پیام آیت‌الله نوری همدانی به تجمع‌کنندگان معترض به عربستان

عربستان,آيت‌الله العظمي نوري همداني,تجمع

دفتر آیت‌الله العظمی نوری همدانی پیامی به تجمع‌کنندگان قرآنی در محکومیت جنایات آل سعود صادر کرد که این پیام توسط مرتضی نجفی قدسی مسئول دارالقرآن، در این تجمع قرائت شد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این پیام به شرح زیر است:

«اکنون در حدود یک ماه است که عربستان سعودی با بمب‌های آتشی و تجهیزات جنگی به کشتن زنان و کودکان و تخریب خانه‌ها و مراکز اجتماعی و زیرساخت‌های کشور اسلامی یمن با کمال بی‌رحمی و شقاوت پرداخته است و همه می‌دانند که او آلت دست استکبار و صهیونیست‌ها و دشمنان کینه‌توز اسلام شده است، زیرا می‌دانیم روزی که ملت‌های اسلامی در کشورهای اسلامی به فکر استقلال و نجات خود از زیر سلطه استکبار و آبادی آن‌ها و صهیونیست‌ها افتادند، قدرت‌های استکباری که در راس آن‌ها آمریکا است چون منافع و سلطه‌گری خویش را در خطر دیدند به این فکر افتادند که در کشورهای اسلامی جمعیت‌هایی را به عنوان سلفی‌گری و داعش و بوکوحرام با پول‌های گزافی که از راه نفت، گاز و خون دل ملت‌ها به دست می‌آوردند ایجاد کنند و در کشورهایی مانند سوریه، لبنان، عراق و بحرین با شقاوت تمام به تخریب کشتار زنان و کودکان بپردازند تا این‌که کار به جایی رسید حکومتی که خود را خادم حرمین شریفین معرفی می‌کند و هر سال با چاپ میلیون‌ها قرآن و ارسال آن به کشورهای دنیا خود را شاخص اسلام معرفی می‌کند، امروز به کشور اسلامی یمن که جرمی به جز استقلال‌خواهی و نجات خود از سلطه‌گری هدف دیگری ندارد حمله کرده و جنایات شرم‌آوری را مرتکب گردید.

قدرت‌های استکباری به تحسین و تشویق او اقدام کردند. اگر این‌ها ‌دلشان برای کشورهای اسلامی می‌سوخت چرا در مورد حمله به سوریه، لبنان و عراق ساکت نشستند و در موضوع بحرین حرفی نزده و درباره حمله اسرائیل اشغال‌گر به فلسطین سخن نگفتند؟

مردم مسلمان این حملات را محکوم می‌کنند و بر این موضوع پافشاری می‌نمایند که هر ملتی حق تعیین سرنوشت خود را دارد و مستضعفان بالاخره پیروز خواهند شد. «ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم».

این تجمع قرآنی به این وسیله فریاد اعتراض خود را به گوش مسلمانان جهان می‌رساند و به متجاوزان به کشورهای اسلامی عزیز نیز اعلام می‌کند که مجازات و عواقب این ظلم‌ها بالاخره دامن‌گیر آن‌ها خواهد شد.

«و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون»

حسین نوری همدانی»

انتهای پیام

کد N801900