ابراز همدردی افخم با زلزله زدگان نپال

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تاسف از وقوع زلزله در مناطق کاتماندو و پوکارا، این سانحه دلخراش را به مردم و دولت نپال و خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم مراتب هم‌دردی مردم و دولت ایران را به ملت و دولت نپال و بازماندگان ابراز کردو برای مصدومان و مجروحان این حادثه آرزوی سلامتی کرد.

مقامات نپال اعلام کردند: وقوع زمین لرزه شدید 7.9 ریشتری امروز در پایتخت این کشور 597 قربانی برجای گذاشت.

مجروحان این حادثه در بیرون از بیمارستان‌ها و در فضایی آشفته و بی‌نظم در حال درمان هستند. ساکنان منطقه زلزله‌زده از وقوع پس‌لرزه‌های متعدد و شدید وحشت‌زده شده و به خیابان‌ها پناه آورده‌اند. از ساختمان‌های تاریخی در کاتماندو تنها آوار باقی مانده‌ است.

وزارت کشور نپال اعلام کرد: تعداد کشته‌های این حادثه طبیعی بیش از 597 تن است هرچند عملیات امداد و نجات هنوز در مراحل اولیه است و احتمال آنکه تعداد قربانیان بیشتر شود، وجود دارد.

شاهدان این زمین لرزه محل حادثه را وحشت‌آور توصیف کرده به گونه‌ای که تعدادی از زخمی‌ها با جراحات شدید در بیرون از بیمارستان‌ها منتظر امدادرسانی هستند. هم‌چنین بسیاری از ساکنان کاتماندو از ترس وقوع پس‌لرزه‌های بیش‌تر هم‌چنان در فضاهای باز به سر می‌برند.

به گزارش شبکه خبری CNN، تاکنون وقوع 15 پس‌لرزه گزارش شده که دو پس‌لرزه به بزرگی 6.6 و 5.1 ریشتر جزو آن‌ها بوده‌ است. هم‌چنین این زلزله در پایتخت هند با شدت 5 ریشتر احساس شده‌ است.

انتهای پیام

کد N801868