سفیر هندوستان از ایران رفت

آقای ظریف امروز دیدارهایی با سفرای کشورهای هندوستان و بنگلادش داشت.

به گزارش خبرآنلاین آقای دینکار پرا کاشی سریواستاوا سفیر هند در تهران در پایان ماموریت خود در کشورمان با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ملاقات نمود .
دکتر ظریف در این ملاقات ابراز امیدواری کرد که مناسبات دو کشور با توجه به روابط دیرینه در تمام ابعاد افزایش یابد و بر این نکته تاکید کرد که هند یک شریک مهم برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.
وزیر امورخارجه کشورمان در ادامه بر وجود زمینه برای مشارکت هند در پروژه های مختلف از جمله توسعه بندر چابهار تاکید و اظهار داشت: توسعه بندر چابهار می تواند به افزایش همکاری های سه جانبه بین ایران، افغانستان و هند کمک نماید.
دینکار پرا کاشی سریواستاوا نیز با اشاره به دیدار قریب الوقوع وزیر کشتیرانی و حمل و نقل هند جهت امضای یادداشت تفاهم توسعه شهر سازی بندر چابهار، بر افزایش مشارکت شرکت های هندی در طرح های اقتصادی از جمله پتروشیمی تاکید کرد.

همچنین آقای اونگ کنگ یانگ سفیر جدید ترددی سنگاپور در جمهوری اسلامی ایران امروز شنبه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم ایشان کرد.
وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور، بر افزایش بیشتر روابط در ابعاد مختلف و بویژه سیاسی تاکید کرد.
سفیر جدید سنگاپور ضمن ابلاغ سلام گرم وزیر امورخارجه سنگاپور به دکتر ظریف اظهار داشت : در این ماموریت بدنبال آن هستم که روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش افزایش دهم. یانگ همچنین ابراز امیدواری کرد که مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 به نتیجه نهایی برسد تا زمینه برای ارتقاء بیشتر روابط اقتصادی فراهم شود.
در این ملاقات همچنین بر دیدار مقامات دو کشور تاکید شد.

49308

کد N801736