اتهام نماینده پارلمان اوکراین علیه یک میلیاردر در سازماندهی اعتراضات معدنکاران

یک سیاستمدار اوکراینی افشا کرد، اعتراضات کارگران معدن این کشور توطئه از سوی یکی از ثروتمندان بزرگ علیه دولت است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "مصطفی نایم"، نماینده مجلس طی مقاله‌ای، "رینات آخمتوف"، میلیاردر اوکراینی و صاحب یک شرکت صنعتی را عامل اعتراضات اخیر معدنکاران در این کشور معرفی کرد.

این در حالی است که طی روزهای اخیر صدها تن از کارگران معدن با تجمع در مقابل ساختمان‌های دولتی در پایتخت خواستار استعفای وزیر انرژی اوکراین شدند.

معترضان همچنین خواستار تعلیق واردات ذغال شدند. با این حال واردات زغال، در پی جنگ بین جدایی طلبان حامی روسیه با نیروهای دولتی در شرق این کشور که محل منابع عظیم ذغال است، آغاز شد و افزایش یافت.

در این میان عده‌ای از حامیان صنعت ذغال سنگ اوکراین معتقدند سوخت ارزان‌تر خارجی می‌تواند توانایی تولیدات داخلی را تحت تاثیر قرار دهد.

شرکت هولدینگ آخمتوف بخش عظیمی از صنعت ذغال سنگ اوکراین را در دست دارد. دولت نیز طی ماه‌های اخیر تصمیم گرفته تا یارانه صنایع زیان ده در صنعت ذغال سنگ را حذف کند.

در پی این اتفاقات مصطفی نایم شرکت آخمتوف را به ایجاد ناآرامی برای رسیدن به اهداف خود اعم از یارانه متهم می‌کند. در مقابل آخمتوف ادعاهای نایم را توضیحاتی در تلاش برای تغییر نظر افکارعمومی نسبت به ضعف مدیریت دولت اوکراین توصیف می‌کند.

انتهای پیام

کد N801408