عامل فرود یک پهپاد در پشت‌بام دفتر نخست‌وزیر ژاپن خود را تسلیم کرد

یک مرد 40 ساله ژاپنی مسئولیت پرواز و فرود یک پهپاد حامل مواد رادیواکتیو را در پشت‌بام دفتر نخست وزیری این کشور برعهده گرفت. این فرد اعلام کرده که این اقدام را در اعتراض به سیاست‌های دولت توکیو در زمینه‌ انرژی اتمی انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مرد خود را به مرکز پلیسی در ایالت "فوکوی" که به مرکز فعالیتهای اتمی ژاپنی‌ها شناخته می‌شود، معرفی کرد.

صاحب این پهپاد کوچک دردسرساز اعتراف کرده اقدام وی در اعتراض به آغاز به کار مجدد 48 رآکتور ژاپن تا تابستان سال جاری با وجود مخالفت افکار عمومی صورت گرفته است.

گفته می‌شود در بدترین شرایط این فرد به سه سال حبس یا پرداخت 4200 دلار محکوم خواهد شد.

هفته گذشته یک پهپاد متعلق به شرکت چینی در نزدیکی محل فرود هلی‌کوپتر پشت‌بام دفتر شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن کشف شد. گفته می‌شود احتمالا این پهپاد چندین روز پیش از شناسایی و کشف‌اش روی بام دفتر آبه فرود آمده بوده است. این پهپاد که 50 سانتیمتر قطر داشت حامل بطری‌ای حاوی "سیزیم" (یکی از ترکیبات رادیو اکتیو) بود.

فرد متهم ادعا می‌کند که این بطری را از آب‌های سواحل اطراف تاسیسات اتمی فوکوشیما که براثر سونامی مارس 2011 خسارات بسیاری را متحمل شد، برداشته است. به گفته رسانه‌های ژاپنی پلیس در حال بررسی صحت ادعاهای این فرد است.

انتهای پیام

کد N801204