دبیر کل حزب موتلفه در گفتگو با مهر:

وزارت کشور مراقب حزب اتحاد ملت ایران باشد/ تذکری به رئیس‌جمهور

سیاسی

حبیبی با طرح این سوال که چرا جهانگیری جلسه حزبی را در کاخ سعدآباد برگزار می کند، گفت: رئیس‌جمهور باید با آن دسته از دولتمردانی که با امکانات دولتی به یک جناح خاص کمک می‌کنند، برخورد کند.

محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به صدور مجوز فعالیت حزب اتحاد ملت ایران توسط کمیسیون ماده 10 احزاب اظهار کرد: وزارت کشور همین که برای صدور مجوز یا عدم صدور مجوز به یک نتیجه دقیق و قانونی برسد باید وظیفه اش را انجام دهد یعنی انتظار از وزارت کشور رعایت کامل موازین قانونی برای موافقت و مخالفت صدور فعالیت حزبی است.

وزارت کشور باید مراقبتی دائمی از فعالیت های حزب اتحاد ملت ایران داشته باشد

وی افزود: با توجه به برخی اطلاعات بدست آمده، عده ای از مسئولین موثر حزب مشارکت -که با صدور حکم قضایی انحلال آن ابلاغ شده است- در حزب اتحاد ملت ایران حضور دارند و جزو موسسین آن هستند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه کار وزارت کشور بعد از صدور مجوز برای این حزب کار مشکلی خواهد بود تصریح کرد: وزارت کشور باید مراقب فعالیت های حزبی که موسسین آن جزو حزب مشارکت بودندباشد، حزب مشارکتی که در فتنه 88 شریک فتنه بوده است و عده ای از مسئولین تراز اول و اعضای شورای مرکزی آن با محکومیت در دستگاه قضایی مدت ها در زندان بودند و برخی از اعضای این حزب نیز با اطلاع از کارهای غیرقانونی که مرتکب شدند تشخیص دادند که بهتر است کشور را ترک کنند.

موسسین حزب اتحاد ملت ایران مرتکب اشتباهات فاحش حزب مشارکت نشود

حبیبی تاکید کرد: ما یک انتظار از وزارت کشور داریم که در صدور این مجوزها بر اساس قانون عمل کند، اما قاعدتا باید وزارت کشور و دستگاه قضایی وقتی که با رعایت قوانین اجازه فعالیت به یک حزب داده می‌شود بخصوص حزبی که موسسین آن قبلا عضو حزبی بودند که در فتنه 88 شریک بوده است یک مراقبت و نظارت دائمی بر آن داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بعد از 36 سال که از عمر نظام جمهوری اسلامی می‌گذرد کمتر کسی از افراد فعال در حوزه سیاست وجود دارد که خط قرمزهای نظام را مطلع نباشد گفت: توصیه من به موسسین حزب اتحاد ملت ایران این است که هرگز وارد میدان اشتباهات فاحشی که مجموعه حزب مشارکت در سال 88 مرتکب شد نشود.

جهانگیری نباید در کاخ سعدآباد جلسه حزبی برگزار کند

دبیر کل حزب موتلفه در ادامه به دیدار و اظهارات معاون اول رئیس جمهور در جمع اعضای حزب کارگزاران اشاره کرد و گفت: یکی از سوالاتی که در مورد دیدار آقای جهانگیری با حزب کارگزاران مطرح است این است که چرا جلسه حزبی را در کاخ سعدآباد برگزار می‌کنند؟ کاخ سعدآباد یک سرمایه ملی است و هیچ حزب و دسته و گروهی ولو اینکه اعضای آن از دولتمردان باشند نمی‌توانند از امکانات کاخ سعدآباد استفاده کنند.

حبیبی افزود: کسی نمی‌تواند مانع فعالیت حزبی آقای جهانگیری و سایر دولتمردانی که یا حزب دارند و یا عضو یک حزب هستند بشود اما عدم استفاده از امکانات و موقعیت دولتی برای کار حزبی یک الزام عرفی، قانونی و اخلاقی است.

مطالبه جهانگیری از تشکیل مجلسی «گوش به فرمان دولت» غیرمتعارف است

وی با اشاره به اظهارات معاون اول رئیس جمهور مبنی بر اینکه امیدواریم امسال مجلس خوبی شکل بگیرد خاطرنشان کرد: به نظر من منظور آقای جهانگیری از تشکیل«مجلس خوب» این است که مجلسی شکل بگیرد که کاملا از دولت حرف‌شنوی داشته و گوش به فرمان باشد که اگر چنین شائبه ای در ذهن آقای معاون اول باشد باید بگویم یک خواست بسیار غیر متعارف است.

دبیر کل حزب موتلفه با بیان اینکه برخی اعضای کابینه دولت یازدهم یا دبیر کل حزب یا فرد بسیار موثر در برخی احزاب اصلاح‌طلب هستند تصریح کرد: البته اینکه این مسئولین عضو حزب باشند منع قانونی ندارد و اینکه این مسئولین فعالیت حزبی هم بکنند باز هم منعی ندارد، اما لغزشگاه این مسئولین این است که یک وقت از امکانات دولتی برای فعالیت‌های حزبی خود استفاده نکنند که غیر قانونی، غیر متعارف و غیر اخلاقی است.

حبیبی گفت: رئیس‌جمهور باید با آن دسته از دولتمردانی که با امکانات دولتی به یک جناح خاص کمک می‌کنند، برخورد کند.