تصاویری از بازداشت محافظ "بن لادن" و 18 تروریست دیگر که قصد حمله به وتیکان را داشتند

پلیس ایتالیا در استان ساردنیای ۱۸ متهم به تروریسم و حمایت از گروههای اسلام گرای افراطی را بازداشت کرد. به گفته مقامات پلیس این هجده نفر فعالیت های تروریستی در پاکستان و افغانستان داشته اند.

تصاویری از بازداشت محافظ "بن لادن" و 18 تروریست دیگر که قصد حمله به وتیکان را داشتندپلیس ایتالیا در استان ساردنیای ۱۸ متهم به تروریسم و حمایت از گروههای اسلام گرای افراطی را بازداشت کرد. به گفته مقامات پلیس این هجده نفر فعالیت های تروریستی در پاکستان و افغانستان داشته اند.

 

 

 

به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، به گفته پلیس ایتالیا برخی از بازداشت کنندگان در انفجارهای انتحاری در پاکستان دست داشته اند. از جمله آنها انفجار بازار مینا در پیشاور پاکستان است. در این حمله انتحاری بیش از ۱۰۰ نفر جانشان را از دست دادند.


پلیس ایتالیا می گوید عملیات گسترده ای علیه اعضای القاعده و دیگر گروههای اسلام گرا در این کشور انجام داده است و بیشترین تمرکز اسلام گرایان در کالیاری مرکز استان ساردنیا، جزیره ای در غرب این کشور، بوده است.

دادستان کالیاری روز جمعه درباره این بازداشت های گسترده توضیحات بیشتری به رسانه ها ارائه خواهد کرد.

پلیس ایتالیا اعلام کرده است که در میان هجده بازداشتی احتمالا دو تن از محافظان اسامه بن لادن رهبر کاریزماتیک القاعده نیز حاضر هستند. تمامی متهمان بازداشت شده ملیت افغان و پاکستانی دارند. شایعاتی مبنی بر حمله این متهمان به واتیکان شنیده شده است.

52261

کد N801057