فواد معصوم: آنکارا آماده ارائه هر گونه کمک نظامی به عراق است

عراق

رئیس‌جمهوری عراق که به ترکیه سفر کرده بود، اظهار کرد که آنکارا آمادگی خود را برای ارائه هرگونه کمک نظامی به عراق در جنگ علیه داعش اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فؤاد معصوم، رئیس‌جمهوری عراق در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة در زمان بازگشت از ترکیه به بغداد گفت: در نشستی که با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه داشتم بر لزوم تحکیم روابط میان دو کشور تاکید و توافق کردیم تا روابط ما با آنکارا به ضرر روابطمان با کشور دیگری نباشد. ما همچنین آماده‌ایم تا در صورت دیدن تنش‌ها در روابط ترکیه با کشور دیگر نقش میانجیگر را ایفا کنیم.

وی اعلام کرد که درخصوص کمک‌های نظامی ترکیه به عراق با اردوغان گفت‌وگو کرده است.

معصوم درخصوص پیشنهاد ترکیه برای مداخله زمینی در عراق تاکید کرد: مسوولان ترکیه‌ای به ما اعلام کردند که در زمینه جنگ با داعش هر کمکی که لازم باشد به ما ارائه می‌دهند.

وی افزود: اردوغان تمایل خو را برای سفر به عراق اعلام کرد و ما نیز از این مساله استقبال می‌کنیم. اختلافات ترکیه و عراق درخصوص مساله سوریه پابرجاست. اما وجود اختلافات طبیعی است.

وی از توقف حملات در یمن ابراز خرسندی کرد و گفت: باید همگان برای حل بحران یمن بر سر میز مذاکره بنشینند و ما امیدواریم که به راهکارهایی دست یابند.

معصوم اعلام کرد که وی با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در حاشیه کنفرانس صلح استانبول درباره بحران یمن گفت‌وگو و تاکید کرده است که موضع عراق نسبت به این مساله موضعی جانبدارانه نیست.

وی اعلام کرد که وزیر خارجه قطر طی روزهای آتی برای گفت‌وگو درخصوص بازگشایی سفارت این کشور در بغداد و بحث درخصوص تحکیم روابط دو کشور به عراق سفر می‌کند.

انتهای پیام

کد N801055