تظاهرات معترضان در کره‌جنوبی‌ علیه سیاست‌های دولت

هزاران تن از معترضان در کره‌جنوبی علیه دولت این کشور دست به راهپیمایی اعتراضی زده و سیاست‌های کاری دولت سئول را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این تظاهرات توسط یکی از اتحادیه‌های حمایتی کارگری در کره جنوبی برنامه‌ریزی شده بود و یک هفته پس از آن انجام شد که پلیس با تظاهرکنندگانی در سئول پایتخت درگیر شد که علیه نحوه رویارویی دولت با حادثه غرق شدن یک کشتی تفریحی در سال گذشته میلادی دست به راهپیمایی زده بودند.

"پارک سئونگ شیک،" سخنگوی کنفدراسیون اتحادیه‌های تجاری کره جنوبی گفت: در راهپیمایی روز جمعه حدود 10 هزار تن شرکت داشتند و هیچ درگیری میان راهپیمایان و پلیس گزارش نشد. هزاران تن از افسران پلیس با در دست داشتن سپرهای ضد شورشی در خیابان‌های نزدیک شهرداری سئول به گشت زنی می‌پرداختند تا معترضان را زیر نظر داشته باشند.

سازمان دهندگان این راهپیمایی سیاست‌های دولت "پارک گئون های"، رئیس جمهور کره جنوبی در قبال وضعیت مشاغل و کار را به شدت مورد انتقاد قرار داده و از سیستم بازبینی شده پرداخت حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان و همچنین تسلط خانواده شرکت‌های انبوه بر اقتصاد کشور انتقاد کردند.

هان سانگ گون، رئیس کنفدراسیون اتحادیه تجاری کره جنوبی در جریان این راهپیمایی گفت: دولت سئول باید این سیاست‌های کنونی را تغییر دهد.

در همین حال، گزارش‌هایی از وقوع درگیری میان پلیس و معترضان در شهرهای دیگر چون دائه گو منتشر شد مبنی بر اینکه پلیس از آب پرفشار برای متفرق کردن معترضان که یک جاده را اشغالکرده بودند استفاده کرد.

همچنین تجمع اعتراضی و گسترده‌ای امروز (شنبه) در سئول برگزار شد و معترضان در کنار خانواده قربانیان کشتی غرق شده که 300 قربانی داشت، در این تظاهرات اعتراضی حضور یافتند. گزارش‌هایی از زخمی شدن تعدادی از معترضان در جریان درگیری میان پلیس و تجمع کنندگان منتشر شده است. در جریان غرق این کشتی در تاریخ 16 آوریل 2014، در مجموع 304 تن که بیشترشان دانش آموزان یک مدرسه بودند جان باختند.

بازرسان علت این ماجرا را بی‌دقتی کارکنان و خدمه کشی و عملیات نجات کند دانستند. خانواده‌های این قربانیان می‌گویند تحقیقات ناکافی بوده و خواستار تشکیل یک کمیته مستقل برای بررسی دقیق‌تر این مساله هستند.

انتهای پیام

کد N800823