انتقاد سفیر سازمان ملل از ناتوانی غرب در پایان دادن به جنگ سوریه

سیاسی

سفیر سازمان ملل در کمیساریای عالی پناهندگان خواستار اقدام فوری برای کمک به آوارگان سوری شد و از شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل ناتوانی در پایان دادن به جنگ سوریه انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آنجلینا جولی که سفیر سازمان ملل در کمیساریای عالی پناهندگان است، در سخنرانی روز جمعه خود در شورای امنیت گفت که از آغاز بحران سوریه تاکنون 11 مرتبه از اردوگاه های آوارگان سوری بازدید کرده است.

تخمین زده می شود که 3 میلیون و 900 هزار نفر از آغاز بحران سوریه از این کشور خارج شده و به کشورهای همسایه پناه برده باشند. آنجلیا جولی گفت: هدف سازمان ملل جلوگیری و پایان دادن به درگیری هاست؛ هدف سازمان ملل نزدیک کردن کشورها به یکدیگر و یافتن راه حل های دیپلماتیک برای مشکلات و نجات جان افراد است؛ اما در این خصوص در سوریه شکست خورده ایم.

وی افزود: بحران سوریه با وجود اختلافات و بی تفاوتی درون جوامع بین المللی بدتر شده که مانع از انجام وظیفه شورای امنیت شده اند. این هنرپیشه هالیوودی اتحاد درون شورای امنیت درباره سوریه را خواستار شد و تاکید کرد که باید به میلیون ها نفر از شهروندان سوری آواره کمک رسانی صورت بگیرد.

جولی اظهار داشت: بحران سوریه ناتوانی ما را در یافتن راه حل های دیپلماتیک در سوریه نشان داد که منجر به بی خانمایی گسترده، تبعید اجباری هزاران نفر و بی کشور و آوارگی شده است. از زمان آغاز بحران در سوریه، حضور گروه های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره بر پیچیدگی بحران در این کشور افزوده است.