نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد:

محرومیت در کهگیلویه و بویراحمد مشهود است

سیاسی

نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد گفت: باوجود تلاشهای دولتهای گذشته، محرومیتها هنوز در این استان مشهود است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کهگیلویه و بویراحمد آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی در دیدار با محمد باقر نوبخت، معاون رییس رجمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در یاسوج افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد در قبل از انقلاب در عمق محرومیت ها بود و اصلا دیده نمی شد اما انقلاب این استان را از عمق محرومیتها به سطح رسانده است. رسیدن از عمق به خط محرومیت نشان از خدمت دولتهای گذشته است.

وی بیان کرد: مهمترین منبع و سرمایه این استان نیروی انسانی آنست و نیروهای انسانی این استان توانسته اند در سایر استانها منشاء تحول شوند اما به دلایلی نتوانستند موجب بالندگی استان خود شوند.

نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سیاست بازی نکبت بار در گذشته در خروج این نیروها از استان موثر بوده است و هم اکنون شتاب سیاست اندکی متوقف شده و امیدوارم روزی به کلی متوقف شود چراکه با همدلی است که می توان این استان را ساخت.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: در زمینه ساخت مساجد و حوزه های علمیه مردم به این توان مالی نرسیده اند که این نیازهای اولیه را تأمین کنند بنابراین لازم است که دولت در این خصوص کمک کند.

وی با بیان اینکه محور بهبهان- شهرضا که از این استان عبور می کند معطل مانده است، ادامه داد: این محور برای اتمام و تکمیل به توجه و حمایت دولت تدبیر و امید نیاز دارد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بر تسریع اجرای سدها، آبرسانی شرب و کشاورزی به مناطق نیازمند استان، سرمایه گذاری در بخش گردشگری در مناطق سردسیری و گرمسیری و بهره مندی مردم مناطق نفت خیز از درآمدهای نفت تاکید کرد.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه حمایت دولت از شهرهای کوچک استان لازم است، تاکید کرد: این شهرها باید متفاوت از شهرهای ایجاد شده درتهران و اصفهان دیده شوند چراکه هیچ منابعی ندارند و در تامین نیازهای رفتگران خود مانده اند که نیازمند حمایت هستند.

وی همچنین با بیان اینکه در گذشته برخی خدمت ها در بعضی روستاها سوزاندن سرمایه بوده است، اضافه کرد: در برخی روستاها هزینه هایی انجام شد اما مهاجرت کردند و نباید اشتباهات گذشته تکرار شود. نگاه ویژه برای تجمیع برخی روستاها در استان ضروری است. اگر مردم آباد شوند روستاها نیز آباد خواهند شد.

انتهای پیام

کد N800650