عریقات: مسئولیت اردوگاه یرموک برعهده جامعه جهانی و سازمان ملل است

مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد: مسئولیت حمایت و فراهم سازی نیازهای انسانی آوارگان فلسطینی در اردوگاه یرموک در سوریه و بقیه اردوگاه های آوارگان فلسطینی برعهده جامعه جهانی و سازمان ملل است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، "صائب عریقات" مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با رئیس آژانس سازمان ملل در امور آوارگان فلسطینی (آنروا) و نمایندگان چند کشور اروپایی اعلام کرد: اساس فاجعه فلسطین با حادثه نکبت در سال 1948 آغاز شد و تا به امروز همچنان ادامه داشته است چراکه اسرائیل اراضی را اشغال کرد که جامعه جهانی آن را برای تشکیل کشور فلسطین تعیین کرده بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فلسطینی ها مجبورند که در اردوگاه ها زندگی کنند، گفت: مسئولیت حمایت از آوارگان در اردوگاه یرموک دمشق و دیگر اردوگاه ها و فراهم سازی کمک برای آن ها برعهده جامعه جهانی و سازمان ملل است.

اخیرا تروریست های داعش به اردوگاه یرموک در دمشق حمله کرده و با ارتش سوریه و ائتلاف گروه های فلسطینی در اطراف این اردوگاه درگیر شده اند. سازمان ملل نیز نسبت به وقوع کشتار در این اردوگاه درصورت عدم اتخاذ اقدام مناسب هشدار داده است.

انتهای پیام

کد N800487