آیت‌الله صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:حمله به یمن «ذلتِ جهانی» برای عربستان بود

کاظم صدیقی,نماز جمعه

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران گفت: حمله عربستان و متحدان او به یمن یک ذلت جهانی برای این کشور بود.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول با بیان اینکه نفس اماره از خطرات بزرگ پبش روی بشریت است، گفت: سمت های دولتی و مسئولیت‌های دهن پُرکن بسیار کوتاه است و اساساً عمر دنیا کوتاه است و زندگی بشری در این عالم طولانی نیست و همه‌امان مسافر هستیم و این سفر به سرعت طی می‌شود.
وی افزود: مسئولیت‌های سیاسی ، اجتماعی، فرهنگی و مملکتی بسیار خطرناک است و خدا نکند انسان سرگرم ازدیاد ثروت و پرکردن دست نزدیکان خود باشد. خدا نکند انسان در پست‌های دولتی که امانت‌های الهی است نوکر یک جریان باشد وچشمش را به بقیه ببند که این از خصیصه‌های مومنین نیست.
امام جمعه موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: انسان مخلوق خدا است و بنده است، ضعیف و ناتوان است و هرچه دارد برای خدا است و هیچ‌ چیزی غیراز خدا ندارد و اگر به این نکته توجه شود انسان دوام ذکر پدا می‌کند، کار او ذکر می شود و خدمتش عبادت خواهد بود. چنین کسی همواره به مصلحت می‌رود و گرفتار مفسده نمی‌شود.
 صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران نیز، حوادث یمن را مورد توجه قرار داد و گفت: مساله اول که از مسائل مهم جهان اسلام است مسئله یمن است. رخدادهایی که واقع می‌شود ما اسرارش را نمی‌دانیم ولی آنچه مسلم است خدای حکیم، خدای مقتدر، خدای ناظر و خدای محیط اوضاع جهان را متحول می‌کند و عبرت‌ها یکی بعد از دیگری باید مایه بیداری عالم اسلام و افزایش بیداری و بصیرت در خود ما باشد، همه اینها را کلاس‌های معرفت حق بدانیم.
وی با بیان اینکه حمله عربستان و متحدان او به یمن یک ذلت جهانی برای این کشور بود، اضافه کرد: هیچ کسی گمان نمی‌کرد یمن یک کشور فقیر در مسیری قرار بگیرد که رئیس‌جمهور یمن با پای خودش صحنه را ترک کند و از کشور فرار کند، و مردم یک انسجام و وحدتی پیدا کنند و زمینه استقلال، زمینه آزادی و شکوفایی خود مردم در به دست آوردن حاکمیت در خویشتن خود آن هم با اعتقادات اسلامی و دینی و با الهام‌ گرفتن از نهضت صددرصد اسلامی ایران با شعارهای مشترک و با اهداف مطرح شده فراهم شود.
امام جمعه موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه ادامه داد: در این میان کشور عربستان سعودی و چند کشوری که در اختیار قدرت‌های بزرگ جهانی هستند از سرمایه‌ عظیم ملت اسلام که نفت است در اختیار رژیم‌های سلطنتی قرار گرفته و دلارهای بی‌حد و حصری که حق مردم است در خزانه‌های خودشان جمع کردند، اینها یک مرتبه وحشت بکنند و با اشاره آمریکا بدون اعتنا به قراردادهای بین‌المللی به حقوق شرعی، به مرزهای قانونی تجاوز آشکار به یک کشوری که هیچ جرمی و تعرضی به کشور همسایه ندارد و هیچ حرکتی که موجب جنگ علیه آنها بشود از آنها سر نزده است.
صدیقی تصریح کرد: این اتفاق یک شکست سیاسی و یک ذلت جهانی است و یک کشوری که خودش را مسلمان می‌داند و یک کشوری که حرمین شریفین در اختیار اوست و یک کشوری که همه سال در نقاط مختلف عالم در موسم حج به آنجا مسلمانان می‌روند، خودشان را خادم‌الحرمین معرفی می‌کنند معلوم می‌شود که هیچ تعهدی به حقوق مسلمانان ندارد.

2929

کد N800411