اظهارات بایدن درباره مذاکرات برای جلب نظر صهیونیست‌ها

معاون اوباما گفت: اگر ایران توافق را دور بزند همه گزینه‌ها روی میز خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از رویترز، جو بایدن، معاون رییس‌جمهور آمریکا با تاکید بر این که اگر توافق نهایی خواسته‌های کاخ سفید را برآورده نکند، به راحتی آن را امضا نمی‌کنیم، افزود: هر زمانی که ایران بخواهد توافق را دور بزند و به سمت ساخت سلاح هسته‌ای پیش رود همه گزینه‌ها مثل گزینه‌های نظامی بر روی میز خواهد بود.

این در حالی است که ایران بارها تاکید کرده به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست و هم‌اکنون اسراییل تنها دارنده تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه است.

بایدن این صحبت‌ها را در حالی بیان کرد که به سفارت اسراییل در آمریکا دعوت شده بود.

معاون رییس‌جمهور آمریکا گفت: ما اختلافاتی را در موضوع ایران داشتیم اما یکدیگر را دوست داریم و از هم پشتیبانی خواهیم کرد.

به نظر می‌رسد حضور بایدن در سفارت اسراییل در واقع نشانه‌ای از تلاش کاخ سفید برای کاهش تنش با تل‌آویو پس از مخالفت‌های گسترده میان اوباما و نتانیاهو بر سر مساله هسته‌ای ایران است.

اوباما هم‌چنین هفته گذشته با رهبران نهادهای یهودی آمریکایی در کاخ سفید دیدار کرد تا حمایت آن‌ها را برای توافق با ایران جلب کند.

بایدن مدعی شد که هر گونه توافقی با ایران بسیار سخت‌گیرانه و محکم و نیز بر پایه ارزیابی‌های غیرمصالحه‌جویانه خواهد بود که این اقدام برای حفاظت از امنیت ما، منطقه و جهان ضروری است.

انتهای پیام

کد N800344