ریابکوف: روند و میزان برداشتن تحریم‌ها از اختلافات اصلی در وین است

سیاسی

مذاکره کننده ارشد هسته‌ای روسیه تاکید کرد که هم‌اکنون موضوع روند و میزان برداشته شدن تحریم‌های هنوز مهمترین مساله مورد اختلاف مذاکره‌کنندگان 1+5 و ایران است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در این باره به خبرگزاری اسپوتنیک نیوز روسیه، گفت: همه اختلافات در تفاهمی که در لوزان به دست آمد حل نشده است و برای مثال موضوع روند و میزان برداشته شدن تحریم‌ها هنوز هم از موضوعات مورد اختلاف اصلی است.

او تصریح کرد: همه طرف‌های مذاکره‌کننده باید اطمینان حاصل کنند که این دور از مذاکرات وارد مرحله جدید شود و دیگر در مورد موضوعاتی که در لوزان در مورد آن تفاهم شد بحثی صورت نگیرد در این صورت است که شانس دستیابی به نتیجه دلخواه تا آخر ژوئن نیز افزایش خواهد یافت.

ریابکوف هم‌چنین ضمن تاکید بر لزوم افزایش سرعت عمل در مذاکرات، گفت: همه توافقاتی که در لوزان به دست آمد باید در قالب یک توافق الزام‌آور نه از لحاظ قانونی بلکه از لحاظ سیاسی در آید؛ زمان زیادی باقی نمانده است و دو طرف باید سرعت عمل خود را افزایش دهند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران در صورتی که ایران پس از توافق به تعهدات خود پایبند نماند نباید بدون مجوز اولیه از شورای امنیت صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در یکی از بندهای ماده هفت شورای امنیت در رابطه با بحث تحریم آمده است که هرگونه صدور تحریم‌ و ادامه تحریم‌های پیشین باید با مجوز شورای امنیت سازمان ملل صورت گیرد.

انتهای پیام

کد N800311