سوریه: کشورهای عربی و غربی به حمایت‌هایشان از تروریست‌ها پایان دهند

وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه برای دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان ضمن اعلام ادامه همکاری با این سازمان برای تسهیل ارسال کمک‌های بشردوستانه برای سوری‌ها، از کشورهای حامی تروریست‌ها خواست تا به حمایت از تروریست‌ها پایان دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، وزارت خارجه سوریه در دو نامه به سازمان ملل و شورای امنیت در واکنش به چهاردهمین گزارش این سازمان درباره ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه اعلام کرد: دمشق همواره خواهان کمک‌رسانی به شهروندان خود و آوارگان فلسطینی است و به رغم تدابیر یکجانبه و غیرقانونی از سوی برخی طرف‌ها علیه مردم سوریه، دولت همواره به تمامی شهروندان خود کمک‌رسانی کرده است.

در این نامه آمده است: هزاران تن از تروریست‌های جبهه النصره و دیگر گروه‌ها به شهرهای سوریه حمله کرده‌اند. تعدادی از آنها از اردن وارد جنوب شدند و تعدادی از ترکیه به سمت استان ادلب آمدند و شنیع‌ترین جنایت‌ها را مرتکب شدند که در نتیجه موجب آواره شدن ده‌ها هزار غیرنظامی شده است.

وزارت خارجه سوریه در این دو نامه آورده است: سوریه همچنان با سازمان ملل درخصوص تسهیل رسیدن کمک‌های بشردوستانه به تمامی شهروندان خود همکاری می‌کند. راهکار بحران سوریه سیاسی است که اساس آن باید مذاکرات ملی، با رهبری خود دمشق و بدون مداخله خارجی باشد و ما از جامعه جهانی می‌خواهیم تا از توافقی که اخیرا در گردهمایی مسکو صورت گرفت، حمایت به عمل آورد.

وزارت خارجه سوریه از کشورهای حامی تروریست‌ها به ویژه عربستان، قطر، ترکیه، فرانسه و آمریکا خواست تا از حمایت تروریست‌ها و دادن پناهگاه به آنها و اموزش نظامی‌شان دست بردارند.

انتهای پیام

کد N800166