مطهری‌نژاد: باید فعالیت‌های شناسنامه‌دار برای انتخابات گسترش پیدا کند

انتخابات,انتخابات مجلس دهم

یک عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری گفت: باید حتما فعالیت‌های شناسنامه‌دار برای انتخابات گسترش پیدا کند تا این امر باعث کم‌رنگ شدن فعالیت‌های محفلی شود.

میرزابابا مطهری‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه انتخابات بزرگترین و موثرترین نماد دموکراسی است و از اهمیت فراوانی برخوردار است، اظهار کرد: انتخابات است که جامعه و مردم را متقاعد می‌کند که در اداره حکومت شریک می‌شوند.

این عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری افزود: اگر بعد از هر انتخابات برای انتخابات بعدی فعالیت های شناسنامه‌دار شروع شود نه تنها اشکالی ندارد بلکه اقدامی خوب است اما فعالیت های بدون شناسنامه و به صورت پنهان و محفلی هیچ کمکی به دموکراسی نمی‌کند و در بیشتر مواقع آفت است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در جامعه امروز شاهد هستیم فعالیت‌های شناسنامه‌دار برای انتخابات خیلی محدود است اما فعالیت های بدون شناسنامه و پنهان فراوان است، گفت: ‌باید فعالیت‌های شناسنامه‌دار برای انتخابات گسترش پیدا کند.

این عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری با اشاره به اینکه احزاب در ساختار هرم قدرت ما خیلی ناچیز است، خاطرنشان کرد: باید احزاب در هرم قدرت، جایگاه و تعریف پیدا کنند و در بستر فعالیت‌های انتخاباتی، فعالیت‌های احزاب تعریف شود تا مشارکت واقعی شکل بگیرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه دولت در زمینه فعال‌سازی احزاب تاثیر دارد، توضیح داد: تا دی ماه پارسال چشم‌اندازی برای فعالیت احزاب روشن نبود و از دی ماه جلساتی توسط معاون سیاسی وزارت کشور با احزاب شکل گرفت که نقطه امیدی بود اما این فعالیت‌ها به جمع‌بندی نرسید پس باید حتما این ضعف برطرف شود و هر چه سریعتر وزارت کشور حمایت رسمی خود را از فعالیت‌های انتخاباتی شناسنامه‌دار اعلام کند.

وی تاکید کرد: وزارت کشور با احیای خانه احزاب باید به فعالیت احزاب در کشور اقتدار بخشد و قدرت دهد.

این عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری با اشاره به نقش نهادهای حاکمیتی در برگزاری انتخابات باشکوه، گفت: مهم‌ترین نقش نهادها این است که باید به جامعه، تشکل‌ها و احزاب اطمینان دهند که مدافع حرکت قانون‌مند جریان‌های سیاسی در انتخابات هستند و جراحت‌ها و آسیب‌هایی که در جامعه از عملکرد یکجانبه و غیرفراگیر برخی نهادها وجود دارد را از بین می‌برد.

مطهری‌نژاد با اشاره به برخی نگرانی‌ها در خصوص ملاک عمل در احراز صلاحیت‌ها، خاطرنشان کرد: نهادهای حاکمیتی باید در جامعه اعتماد و اطمینان به وجود آورند تا گروه‌های سیاسی در فعالیت خود با اعتماد بیشتری حرکت کنند.

انتهای پیام

کد N800024