نماینده طبس:

حمله به طبس خوی تجاوزگرایانه آمریکایی‌ها را نشان داد

طبس

نماینده مردم فردوس، طبس و سرایان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مناسبت پنجم اردیبهشت، سالروز حمله نظامی آمریکا به طبس، این اقدام آمریکا را موجب روشن شدن خوی تجاوزگرایانه آمریکا برای ملت ایران دانست.

محمدعلی عبدالله زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: حمله نظامی نشان‌گر تمامی نیات و خوی کشور حمله‌کننده نسبت به کشوری است که مورد حمله قرار گرفته است. مردم ایران هم هیچ‌گاه خاطره حمله آمریکا به خاک کشورمان را فراموش نمی‌کنند؛ هرچند که آمریکایی‌ها در صحرای طبس زمین‌گیر شدند و خدا نخواست که آن‌ها به نیات‌شان دست پیدا کنند.

وی با بیان اینکه حمله آمریکا به طبس تجاوز روشن و آشکار ایالات متحده به جمهوری اسلامی تلقی می‌شود تصریح کرد: نیت پاک مردم و امام در آن شرایط باعث شد که شن‌های طبس هم هواپیماهای آمریکایی را ساقط کند و هم باعث شکست مفتضحانه برای آمریکا در کل منطقه شد.

این نماینده مجلس ادامه داد: خاک طبس تاکنون دوبار آمریکا را رسوا کرده است؛ هم در جریان حمله نظامی و هم به زمین نشاندن پهپاد جاسوسی آمریکا در خاک طبس.

عبدالله زاده یادآور شد: اولین چیزی که باعث رسوایی آمریکایی‌ها شد خواست خدا در آن شب تار و تاریک بود، زیرا در شرایط ابتدای انقلاب کسی نمی‌دانست که چگونه باید با این تحرکات مقابله کند. آن هم با کشوری که ابرقدرت زمان بود و از نظر نظامی در حد اعلای خود قرار داشت؛ بنابراین واقعا این شن‌ها بودند که حرکت و آمریکا را زمین‌گیر کردند.

نماینده مردم فردوس، طبس و سرایان در پایان با بیان اینکه بعد از حمله آمریکا به خاک طبس خوی استکباری و تجاوزگرایانه آمریکایی‌ها برای ملت ایران روشن شد افزود: بعد از آن بود که جمهوری اسلامی تصمیم گرفت در مقابل کسی که چنین خویی دارد و به راحتی کشور دیگری را مورد تجاوز نظامی قرار می‌دهد، رفتار دیگری در پیش بگیرد.

انتهای پیام

کد N799963