امیرعبداللهیان:عربستان مسیر غلط کنونی را متوقف کند

سیاسی

معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه با انتقاد شدید از ادامه تجاوز نظامی عربستان به یمن تاکید کرد : سیاست ایران کمک به صلح، امنیت و ثبات در یمن و منطقه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حسین امیرعبداللهیان اتهام کمک تسلیحاتی ایران به انصارالله را کاملا بی اساس دانست و افزود: حضور ناوگان نظامی ایران در آب های بین المللی خلیج عدن در چارچوب مقررات بین المللی است.

وی گفت: متاسفانه اکنون تروریست‌ها در یمن فعال شده‌اند و هیچ اقدامی علیه شان صورت نمی‌گیرد و همچنان زیرساخت های یمن و مردمِ درحال مبارزه با تروریست ها ، هدف حملات عربستان است.

امیرعبداللهیان افزود: تهران عملیات ارسال دارو و کمک های انسانی به مردم یمن را با کمک هلال احمر در اسرع وقت انجام می‌دهد؛ صدها مجروح دارای وضع وخیم در یمن در انتظار امدادرسانی هستند و تهران برای انتقال زنان و کودکان مجروح اقدام می‌کند.

بنابر گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی در ادامه گفت: ادامه تجاوزات سعودی مسیر سیاسی را مسدود خواهد کرد و امنیت و ثبات منطقه را بیش از پیش به مخاطره خواهد انداخت.

معاون عربی آفریقای وزیرامورخارجه افزود: انتظار می رود سازمان ملل، صلیب سرخ جهانی و مجامع بین المللی بدون اتلاف وقت به وظایف خود عمل کنند و عربستان مسیر غلط کنونی را متوقف کند.

انتهای پیام

کد N799949