پایان دور نخست مذاکره ایران و امریکا/نشست سه جانبه برای رفع تحریم ها

مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1

نشست ایران و امریکا به ریاست عراقچی - شرمن بعد از 1.5 ساعت پایان یافت تا بعد از ساعتی تنفس با حضور کارشناسان دو تیم ادامه یابد.

ایرنا نوشت:
نشست ایران و امریکا به ریاست عراقچی - شرمن بعد از 1.5 ساعت پایان یافت تا بعد از ساعتی تنفس با حضور کارشناسان دو تیم ادامه یابد.
در این دور از مذاکرات که برای نگارش متن توافق جامع در وین انجام شد مجید تخت روانچی معاون وزیر امور خارجه و هلگا اشمید معاون کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم حضور داشتند.
ساعت 14 و 30 به وقت محلی - 17 به وقت تهران- این مذاکره با حضور کارشناسان دو تیم از سر گرفته می شود و موضوع آن هم رفع تحریم هاست.
روز چهارشنبه هیات ایران دو بار با هلگا اشمید مذاکره و نگارش متن توافق جامع یا برجام را شروع کردند.
در تیم مذاکره کننده آمریکا در وین علاوه بر وندی شرمن فرد شماره 3 وزارت خارجه این کشور ، رابرت مالی مشاور ویژه اوباما و هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه، شمال آفریقا و خلیج فارس ، جیمز تیمبی مشاور ارشد معاون کنترل تسلیحات وزارت خارجه آمریکا، پاول ایروین مدیر مرکز عدم اشاعه شورای امنیت ملی آمریکا هم حضور دارند.
کریستوفر بکمیر معاون امور هماهنگ کننده در امور سیاست های تحریمی وزارت امور خارجه آمریکا هم به وین رفته است. می گویند حضور او آنجا به کار می آید که قرار بر نوشتن موارد لغو تحریم ها باشد.
کیمبرلی گاهان مشاور نمایندگی وزارت امور خارجه ،نوئل های اسمیت مشاور معاون حقوقی وزارت امور خارجه امریکا، جولیا جکوبی دستیار ویژه وندی شرمن هم دیگر کارشناسان امریکایی در مذاکره با ایران هستند.
انتظار می رود این مذاکرات با مدیران و معاونان سایر کشورهای 1+5 ادامه یابد.
مذاکرات وین روز جمعه به پایان می رسد و روز یکشنبه تیم مذاکره کننده ایران به ریاست محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به نیویورک می رود تا در حاشیه همایش ان پی تی ، این مذاکرات را پی بگیرد.
کد N799848