توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)؛

فرمانده سیاسی نظامی گروهک تروریستی «انصارالفرقان» به هلاکت رسید

سیاسی

معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات، از هلاکت فرمانده سیاسی نظامی گروهک تروریستی «انصارالفرقان» به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در ادامه اقدامات موفقیت آمیز سربازان گمنام امام زمان (عج) در سال گذشته و اوایل سال جاری علیه گروهک‌های تروریستی، روز گذشته یک عملیات موفقیت‌آمیز در جنوب شرق کشور در منطقه سیستان و بلوچستان انجام شد.

وی ادامه داد: در این عملیات «هشام عزیزی» معروف به «ابوحفص البلوشی» فرمانده سیاسی نظامی گروه تروریستی انصارالفرقان، به همراه دو نفر از همراهانش به هلاکت رسیدند.

معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات تصریح کرد: گروه انصارالفرقان با حمایت مالی و تسلیحاتی و هدایت ترویست های غربی ـ عربی منطقه، اواسط سال گذشته برای ایجاد ناامنی، ترور و انفجار در جنوب شرق تشکیل شد.

وی افزود: با تسلط اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و رصد اطلاعاتی فعالیت این گروه در خارج و داخل کشور، موفق شدند اواخر اسفند سال ۹۳ یکی از عناصر این گروهک را به هلاکت برسانند.

این مقام وزارت اطلاعات تصریح کرد: تعدادی از عناصر این گروهک به خارج از کشور و استان های جنوبی متواری شدند که با پیگیری های اطلاعاتی، تعدادی از این‌ها دستگیر شدند و ادامه فعالیت های اطلاعاتی شروع شد که این امر، منجر به هلاکت رسیدن هشام عزیزی شد.

وی اضافه کرد: از این گروهک تروریستی تعدادی اسلحه، نارنجک، مواد منفجره و بمب کشف شد.

وجود هیچ جریان ضد امنیتی را برنمی‌تابیم

معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران و وزارت اطلاعات در منطقه، استقرار امنیت پایدار است و هیچ جریان ضد امنیتی را برنمی‌تابد؛ ضمن اینکه هشدار می دهد که امنیت منطقه با همکاری تمام کشورهای منطقه قابل تامین است، لذا آمادگی خود را برای همکاری با کشورهای منطقه اعلام می کند.

وی افزود: با توجه به دخالت مستقیم سرویس های اطلاعاتی برخی کشورها در هدایت مالی و تسلیحاتی این گروهک تروریستی، جمهوری اسلامی حق خود را برای پیگیری در مجامع بین المللی محفوظ می داند.

وی گفت: تامین امنیت پایدار در کشور جمهوری اسلامی ایران محصول همکاری همه دستگاه های نظامی، انتظامی، مرزبانی، امنیتی و همراهی علما و بزرگان منطقه و همکاری مردم بزرگ ایران بالاخص مردم سیستان و بلوچستان است که در ضربه زدن به گروهک های تروریستی قابل تقدیر است.

این مقام اطلاعاتی ادامه داد: ترور، حمله به پایگاه ها و ترور طرفداران نظام جمهوری اسلامی و مراکز اقتصادی بیشترین هدف گروهک تروریستی انصارالفرقان بوده است.

سخنگوی جیش‌العدل ۱۸ فروردین امسال در کراچی به هلاکت رسید

معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات در ادامه و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که «در اخبار آمده است که فردی از گروه تروریستی جیش العدل در عملیاتی کشته شده است، آیا تایید می کنید یا خیر؟» این خبر را تایید کرد و گفت: «سعید ترکمان زهی» معروف به «ملا معاذ» سخنگوی گروه تروریستی جیش‌العدل در تاریخ ۱۸ فروردین سال جاری در ساعت ۹ تا ۱۰ شب در حوالی منزلش در کراچی پاکستان به هلاکت رسیده است.

وی در این خصوص افزود: سعید ترکمن زهی صبح همان روز (۱۸ فروردین ۹۴) به عنوان سخنگوی جیش العدل خبر به شهادت رسیدن ۸ نفر از مرزبانان جمهوری اسلامی ایران را توسط این گروه که در تاریخ ۱۷ فروردین ۹۴ انجام شده بود، اعلام کرد و مسئولیت آن را برعهده گرفت و شب همان روز در کراچی پاکستان به هلاکت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: سعید ترکمان زهی در چندین عملیات علیه مرزبانان جمهوری اسلامی در منطقه شرکت داشته است.