بعیدی‌نژاد اعلام کرد؛

آغاز نگارش متن توافقنامه هسته‌ای/ لغو تحریم‌ها اولویت اصلی است

سیاسی

مدیرکل سیاسی و امنیت بین‌الملل وزارت امور خارجه، با اشاره به آغاز نگارش متن توافقنامه هسته‌ای کشورمان با ۱+۵ گفت: انتظار داریم، جزئیات موضوع «لغو تحریم‌ها» هرچه بیشتر تدوین شود؛ چون اولویت اصلی ماست.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید بعیدی‌نژاد در وین اظهار داشت: از صبح بررسی ها را شروع کردیم و از بعدازظهر هم یک جلسه میان آقایان عراقچی و تخت‌روانچی با خانم هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد و یک جلسه هم با حضور کارشناسان برگزار و عملاً از امروز تدوین متن آغاز شد.

وی در پاسخ به این سوال که نگارش متن از چه بخشی شروع شده است گفت: این جزئیاتی است که در ذیل مذاکرات مطرح هست و به هرحال تدوین متن آغاز شده و صبحت هایی هم شده است که تا حدی کار به چه صورتی تداوم پیدا کند.

عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، در پاسخ به این سوال که «موضوع تحریم ها در دستور اصلی این دور از مذاکرات قرار دارد یا خیر؟» افزود: طبیعتا به دلیل انکه بخشی از مباحث تحریم ها باید جزئی‌تر شود و ما باید برایمان روشن‌تر شود که این روند لغو تحریم ها در جزئیات چگونه خواهد بود، طبیعتا در دستور کار ما قرار دارد و انتظار داریم، جزئیات این موضوع هرچه بیشتر تدوین شود؛ چون اولویت اصلی ماست.

بر اساس این گزارش، هیات مذاکره‌کننده هسته ای ایران به ریاست سیدعباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران صبح چهارشنبه وارد وین پایتخت اتریش شد. در این مذاکرات، مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه و حمید بعیدی‌نژاد، مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌المللی وزارت خارجه به همراه دیگر اعضای تیم مذاکره کننده حضور دارند.

دور جدید مذاکرات هسته ای در سطح معاونان وزرای خارجه و مدیران سیاسی ایران و کشورهای ۵+۱ و هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار می‌شود.