نظر سنجی فاکس نیوز:

موضع اوباما در مذاکره با ایران بیش از حد ملایم است

سیاسی

یک رسانه آمریکایی مدعی شد که مردم آمریکا نسبت به توافق هسته ای با ایران خوش بین نیستند و فکر می کنند دولت واشنگتن بیش از اندازه در مذاکره با تهران انعطاف به خرج می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه «فاکس نیوز» با انتشار نتایج یک نظرسنجی مدعی شد که آمریکایی ها بر این باورند که رئیس جمهور کشورشان بیش از اندازه در مذاکرات هسته ای با ایران ملایمت به خرج می دهد.

طبق این نظرسنجی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، به جای اینکه به فکر ایجاد توازن برای رسیدن به یک راه حل مناسب باشد از در مدارا و ملایمت با دولت ایران درآمده است.

در این میان، ۲۷ درصد از دموکرات ها معتقدند که اوباما در مسیر درست قرار دارد. در عوض، ۶۹ درصد از جمهوری خواهان و ۱۷ درصد از رای دهندگان مستقل- که به هیچ حزبی گرایش ندارند- نرمش اوباما در برابر ایران را بیش از حد لازم می دانند.

از  سوی دیگر به ادعای فاکس نیوز، ۵۰ درصد از رای دهندگان آمریکایی فکر  می کنند که مذاکره با ایرانی ها بی ثمر است چرا که آنها به هیچ توافقی پایبند نخواهند بود و در مقابل ۴۰ درصد بر این باورند که مذاکره بهترین راه حل ممکن برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است.

علاوه بر این ادعا می شود که ۳۲ درصد از مردم آمریکا نتایج به دست آمده در تفاهم لوزان را موافقت آمیز می دانند حال آنکه ۵۷ درصد مخالف آن هستند.

فاکس نیوز یکی از شبکه های خبری محافظه کار آمریکاست و معمولا از دریچه چشم حزب جمهوری خواه به تحلیل مسائل جهان می پردازد.