انتقاد«حاج علی‌اکبری» از کمی تعداد مساجد اقامه‌کننده نماز صبح

مسجد

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: امسال هدف ما این است که مساجد به نسل جوان تاکید ویژه‌ای داشته باشند بنابراین رویکرد مساجد در سال 94 نسل جوان است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: امسال هدف ما این است که مساجد به نسل جوان تاکید ویژه‌ای داشته باشند بنابراین رویکرد مساجد در سال 94 نسل جوان است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری در همایش "شکوه ایثار" در پاسداشت مقام شامخ ائمه جماعات ایثارگر استان تهران، با تبریک ماه مبارک رجب اظهار کرد: نقش روحانیت در دفاع مقدس فوق‌العاده حائز اهمیت بوده و همه ما این نقش را از نزدیک دیده‌ایم. ائمه جماعت باعث حضور انگیزه بخش و پشتیبان رزمندگان ما در جبهه نبرد بوده‌اند که البته مساجد ما مکان اصلی اعزام نیرو بوده‌اند و 97 درصد از شهیدان ما را جوانان مساجدی تشکیل داده‌اند.

وی ادامه داد:‌ هرچه روحانیت ما از دفاع مقدس به یاد دارد دارای تفاوت اساسی با سایرین است درواقع درد دل‌های رزمندگان ما بیشتر با روحانیون بود که خاطرات فراوانی هم در این راستا وجود دارد. امروز نیز در عرصه جهاد کبیر در رویارویی با دشمنان قرار گرفته‌ایم که بهترین سنگر مسجد است و باید روحیه جهادی خود را حفظ کنیم و در این سنگر حضور فعال داشته باشیم.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خاطرنشان کرد: دوستان ایثارگر نیازی به اینکه نامی از آنها برده شود ندارند مساله خود ما و جامعه ما و نسل روحانیت جوان است تا بتواند ریشه را بشناسند و راه را ادامه دهند که تداوم خط جهاد و ایثار پیام این جلسات ماست. در این جلسات درواقع سه نسل در کنار هم قرار گرفته‌اند و ان‌شاءالله این راه را با قوت بیشتری ادامه دهند.

وی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان " دولت، ملت، همزبانی و همدلی" خاطرنشان کرد: این شعار که توسط رهبرمان انتخاب شد شعاری هوشمندانه بود که کاملا فرهنگی است و به تمام معنا در موضوعیت کار مسجد و روحانیون است. ترویج فرهنگ، دوستی و مودت خواسته شریعت ماست.

وی در رابطه با اتفاقات اخیر یمن گفت: یک ماه است که این کشور مظلوم مورد حمله دژخیمان آل سعود قرار گرفته و روی سیاه صهیونیست‌ها را تکفیری‌های وهابی سفید کرده‌اند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خاطرنشان کرد: نام یمن بر سر زبان‌ها افتاده و ما را یاد اویس قرنی، مالک اشتر و شخصیت‌هایی که برخاسته از این سرزمین هستند می‌اندازد. این سرزمین مظلوم و مملو از گرفتاری‌های گوناگونی که مردم در این سرزمین دارند طعمه آل سعود بود، به خصوص به دلیل ارادتی که به حضرت علی داشتند از قبل مورد کینه قرار گرفته بود و مدت‌هاست که علاقه‌مند بودند این کشور را در مشت‌شان بگیرند.

حاج علی‌اکبری افزود: حوادث اخیر یمن حقیقتا دل‌ها را به درد آورده است. در این حوادث اولا از چهره پلید، خائن و وابسته آل سعود که اخیرا به درستی به آن‌ها گفته می‌شود آل یهود، پرده‌برداری شده است و چهره واقعی آن‌ها معرفی شده است. البته این جنایت فجیع به وسیله کسانی که مدعی اسلام هستند و با همکاری رژیم‌های پلید و شیاطین و سکوت مجامع بین‌المللی اتفاق افتاده است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان این‌که «البته در این یک ماه از ذات علوی مردم یمن نیز پرده برداری شده است» گفت: مردم یمن به خوبی در مقابل حمله‌های وحشیانه آل سعود ایستادگی کرده‌اند و رهبر انقلاب این پیش‌بینی قطعی را داشتند و فرمودند که آل سعود شکست خواهد خورد و درصد پیروزیشان زیر صفر است و حال مشاهده می‌کنیم که رژیم آل سعود مانده است که چه خاکی بر سرش کند.

وی ادامه داد: لذا ما اولا به شدت اعمال جنایتکارانه آل سعود را محکوم می‌کنیم و دوما از مردم یمن با تمام وجود حمایت خواهیم کرد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به اولین شب جمعه ماه رجب که لیلة الرغائب (شب آرزوها) است گفت: امشب لیلة الرغائب است و چه خوب است به صورت هماهنگ در مسجدها برای پیروزی یمن و شکست آل‌سعود نیایش شود. همچنین باید مساجد برای کمک به یمن آماده باشند زیرا اگر آتش بس اعلام شود تازه ابتدای امدادرسانی به این مردم مظلوم است.

وی گفت:‌ البته آقایان در دولت نیز دارای وظایفی هستند که آنها را انجام می‌دهند ما نیز در بخش مردمی انجام وظیفه می‌کنیم.

حاج‌علی‌اکبری با بیان این‌که «رویکرد برنامه‌دار بودن مساجد باید با قوت ادامه پیدا کند» تصریح کرد: در شورای فرهنگی مساجد کارهای سالانه مشخص می‌شود و امیدواریم شاهد برنامه‌های 3 ساله، 5 ساله و 10 ساله در مساجد باشیم.

وی با بیان این‌که «رویکرد مساجد در سال 94 نسل جوان است» گفت: امسال می‌خواهیم درباره مسجد و جوانان تاکید ویژه‌ای داشته باشیم. آنچه پیرامون ما توسط دشمن رقم می‌خورد تلاش برای شکاف بین نسل‌هاست. همچنین دشمن در رابطه با دو موضوع شبهه و شهوت شبانه‌روز کار می‌کند. بنابراین طراحی مسیر برای نسل جوان به مراتب پیچیده‌تر از گذشته است.

وی افزود: باید موقعیت جوانان امروز را مطالعه کنیم و بدانیم برای رشد جوانان در خانه‌های خدا چه برنامه‌هایی می‌تواند وجود داشته باشد، همچنین اگر بخواهیم برای نسل جوان جاذبه داشته باشیم باید به آنها مسئولیت بدهیم تا مشارکت کنند و در برنامه‌های مسجد نقش آنها تعریف شود، همچنین به مسائل مهم زندگی آنها یعنی اشتغال و ازدواج اهمیت داده و در اولویت‌های ما باشد.

اکبری گفت: اولویت ما در سال 94 کار قرآنی در مساجد است، البته باید در محور تفسیر و مفاهیم کارهای بیشتری صورت گیرد و ان‌شاءالله تفسیر موضوعی هفته‌ای در دستور کار عزیزان قرار گیرد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان این‌که «11 شعبان روز جوان است» گفت: به همه عزیزان پیشنهاد می‌کنم در یک برنامه‌ریزی، جوانان منطقه خود را شناسایی کرده و در روز میلاد حضرت علی اکبر که روز جوان نامگذاری شده از آن‌ها تقدیر شود.

وی در رابطه با مراسم اعتکاف گفت:‌ اعتکاف جامعه ما را بیمه می‌کند و نعمت بسیار بزرگی است، جوانان ما در این مراسم گرد هم جمع می‌شوند و ما باید قدرت مساجد در گذشته را در این مراسم به یاد داشته باشیم و باید برنامه‌های کیفی اعتکاف افزایش یابد.

وی در رابطه با برگزاری نماز صبح به صورت جماعت گفت: وضع ما در رابطه با نماز صبح وضع خوبی نیست و تصمیم گرفته‌ایم این عیب را از مساجد و روحانیت برطرف کنیم. قبلا 600 مسجد نماز جماعت صبح را برگزار می‌کرد و حال این عدد به 1000 مسجد رسیده است که این خود جای شکر دارد، اما باز هم با وضع مطلوب فاصله داریم بنابراین قرار شد در سال 94 حداقل تعداد مساجدی که نماز صبح را با امام جماعت معمم برگزار کند 1500 مسجد باشد که با عنایت پروردگار نیز امیدواریم از این عدد اعلام شده عبور کنیم.

انتهای پیام

کد N799663