تلاش سعد حریری برای انتقال عملیات "طوفان قاطع" به سوریه

يمن

نخست وزیر اسبق لبنان و رهبر جریان المستقبل اظهار امیدواری کرد که عملیات "طوفان قاطع" در یمن به سوریه انتقال یابد.

نخست وزیر اسبق لبنان و رهبر جریان المستقبل اظهار امیدواری کرد که عملیات "طوفان قاطع" در یمن به سوریه انتقال یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، سعد حریری، نخست وزیر اسبق لبنان و رهبر جریان المستقبل در کنفرانس خبری پس از دیدار با جان کری،‌ وزیر خارجه آمریکا گفت: منطقه در شرایط خطرناکی قرار دارد و مشارکت برخی از گروه‌ها همچون حزب الله در سوریه و لبنان تا حد زیادی تبدیل به یک خطر شده است.

وی افزود: اختلافات ریشه‌ای میان ما و حزب الله درخصوص آنچه که در سوریه، عراق بویژه در یمن صورت می‌گیرد، وجود دارد و ما تلاش می‌کنیم تا حد امکان لبنان از این ناآرامی‌ها بی طرف بماند. ما در این خصوص با جان کری صحبت کردیم و توافق یافتیم که تماس میان ما برای آنکه لبنان را بیشتر از درگیری‌ها بی طرف نگه داریم، ادامه داشته باشد.

سعد حریری از آمریکا به دلیل حمایتش از ارتش لبنان قدردانی کرده و گفت: این امر پایه و اساس اصلی برای امنیت ما است. ما با داعش،‌ جبهه النصره و القاعده در مرزهای خود مواجه هستیم و 1/2 میلیون آواره سوری در کشور ما حضور دارند و ما باید رئیس جمهورمان را انتخاب کنیم.

وی مدعی شد: عملیات طوفان قاطع بخش گسترده‌ای از اهداف خود را محقق ساخت و بسیار موفقیت آمیز بود و مشخص است که این قاطعیت چه در یمن، عراق، سوریه یا در لبنان ادامه خواهد داشت.

سعد حریری همچنین در اظهاراتی مداخله جویانه و در نقض حاکمیت کشورها،‌ اظهار امیدواری کرد که این عملیات طوفان قاطع به سوریه نیز انتقال یابد.

در همین حال، جان کری عنوان داشت: آمریکا به نحو خاصی به فعالیت در مسیر حفظ ثبات و امنیت لبنان پایبند است و ما نسبت به خلاء پست ریاست جمهوری در لبنان نگران هستیم.

انتهای پیام

کد N799532