وزیر دفاع آمریکا مدعی شد:

احتمال حمل سلاح به یمن از سوی کشتی های ایرانی هچنان پابرجاست

سیاسی

آمریکا بار دیگر با ادعای اینکه کشتی های ایرانی حامل تسلیحات پیشرفته برای حوثی های یمن هستند به ایران در این خصوص هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا، در نخستین اظهار نظر رسمی خود بر ادعای ارسال سلاح به گروه های یمنی از سوی ایران پافشاری کرده و گفت: کشتی های ایرانی که به سمت یمن اعزام شده اند ممکن است حاوی سلاح های پیشرفته برای تجهیز حوثی های یمن باشند. به همین دلیل، اعزام یکی از ناوهای هواپیمابر آمریکا به منطقه حق انتخاب ما را (برای مقابله احتمالی) افزایش می دهد.

اما کارتر نگفت که آیا آمریکا آمادگی رویارویی با کشتی های ایرانی را در صورت تمایل به نفوذ در یمن دارند یا خیر. وی در پاسخ این سوال مدعی شد: ما فعلا در ان مرحله نیستیم. ما در مرحله ای هستیم که سعی می کنیم طرفین را به میز مذاکره برگردانیم.

کارتر بار دیگر مدعی شد که ایران به آتش جنگ یمن دامن می زند و این امر با مذاق آمریکا سازگار نیست.

جالب آنکه در طول هفته گذشته مقامات آمریکایی به دفعات متذکر شده اند که قصدشان از اعزام ناو هواپیمابر «تئودور روزولت» به منطقه، مقابله با کشتی های ایرانی نیست و هدف اصلی آنها رصد اوضاع فعلی یمن است.

کارتر در پایان مدعی شد که واشنگتن خواهان توسل همه طرفین درگیر در جنگ یمن به راه حل سیاسی است تا به این ترتیب کشور به سطح مناسبی از حاکمیت دست یابد.