نماینده سقز و بانه:

وزارت نیرو مدیریت سدهای کردستان را به استان واگذار کند

سد,آب,وزارت نيرو

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر نیرو می‌خواهیم که مدیریت سدهای کردستان را به خود استان واگذار کند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر نیرو می‌خواهیم که مدیریت سدهای کردستان را به خود استان واگذار کند.

محسن بیگلری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، پیرامون مشکلات کم‌آبی استان، اظهار کرد: شاید اگر در استان‌های دیگر مشکل کم آبی وجود داشته باشد زیاد دردآور نباشد اما اینکه کردستان چهار برابر نیاز خودش آب دارد و از آن عملا بهره‌ای نمی‌برد بسیار دردآور است.

وی افزود: متاسفانه امروز کردستان و بویژه شهر سنندج با مشکل کم آبی مواجه شده و این مسئله به دلیل انتقال آب استان به دیگر مناطق کشور است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در حال حاضر مشکل جدی ما مدیریت سدهای کردستان است که به دست استان‌های همجوار ماست، در صورتی که آب این سدها از کردستان تامین می‌شود.

وی ادامه داد: از وزیر می‌خواهیم که به صورتی ویژه کردستان را ببینند و مدیریت سدهای استان را به خود استان واگذار کنند.

بیگلری با اشاره به این‌که «در حال حاضر آب سد گاوشان سنندج به کرمانشاه، سد تلوار بیجار به زنجان و سد شهید کاظمی سقز به استان آذربایجان منتقل می‌شود» خاطرنشان کرد: خواستار این مسئله هستیم که میزان سهمیه آبی را که حق خودمان است به استان بدهند.

وی در پایان یادآور شد: روز گذشته نمایندگان استان کردستان با آقای لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار داشتند و مشکلات استان را با ایشان در نظر گذاشتند که آقای لاریجانی قول مساعد داد برای حل مشکل کم آبی استان از طریق وزارت نیرو این قضیه را پیگیری کند.

انتهای پیام

کد N799508