ادامه تجاوزات هوایی عربستان علیه یمن/کنترل یک پایگاه در دست ارتش و نیروهای مردمی

سیاسی

در حالی که مسئولان عربستانی از پایان یافتن تجاوزات هوایی این کشور علیه یمن خبر داده بودند حملات هوایی جنگنده‌های متجاوز سعودی علیه یمن همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، حملات هوایی عربستان با وجود اعلام پایان یافتن عملیات موسوم به طوفان قاطع علیه یمن همچنان ادامه دارد. به طوری که صدای انفجارهای گسترده‌ای در تعز واقع در مرکز یمن به گوش می‌رسد.

شبکه المیادین همچنین گزارش داد که جنگنده‌های متجاوز عربستانی پایگاه 35 واقع در تعز را مورد حملات هوایی خود قرار دادند.

این در حالی است که ارتش وکمیته‌های مردمی یمن توانستند کنترل پایگاه 312 واقع در استان مارب در شمال شرق یمن را به دست بگیرند.

همچنین درگیری‌های خشونت باری در مناطق مختلف خورمکسر واقع در عدن میان نیروهای ارتش و نیروهای وابسته به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن به وقوع پیوسته است.

از سوی دیگر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که شرایط انسانی در این کشور بسیار فاجعه بار است و دستیابی به یک راهکار سیاسی همچنان بعید به نظر می‌رسد.

رابرت ماردینی، مدیر منطقه‌ای این کمیته عنوان داشت که ویرانی‌های برجای مانده از تجاوز عربستان علیه یمن فاجعه بار است و این ویرانی‌ها در شهر صنعا، یمن، تعز و مارب بسیار بیشتر از دیگر شهرهاست.

این کمیته همچنین خواهان تسهیل ارسال کمک‌های بشردوستانه به خانواده‌های یمنی شد.

انتهای پیام

کد N799497