طرح وزارت امنیت کشور آمریکا برای گشایش دفتری در دره سیلیکون

وزیر امنیت کشور آمریکا اعلام کرد، این وزارتخانه قصد دارد با گشودن دفتری در منطقه "دره سیلیکون" که محل حضور شرکت‌های ارشد فن‌آوری‌های انفورماتیک است، همکاری میان شرکت‌های خصوصی حاضر در این منطقه و بخش دولتی در زمینه امنیت سایبری را تسهیل کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، جه جانسون، وزیر امنیت کشور آمریکا در سخنرانی در کنفرانس امنیت سایبری RSA در ایالت سانفرانسیسکو بر درخواست دولت آمریکا از شرکت‌های خصوصی به منظور همکاری در زمینه پیشبرد قابلیتهای امنیت سایبری کشورش، تاکید کرد.

وی گفت: امنیت سایبری یک اولویت مهم دولت آمریکا است در حالی که دولت از همه پاسخ‌ها و استعدادها در این حوزه بهره‌مند نیست.

جه جانسون تاکید کرد: حوزه امنیت سایبری باید در بردارنده مشارکت میان دولت و بخش خصوصی آمریکا باشد. ما به یکدیگر احتیاج داریم و باید با یکدیگر همکاری کنیم. کارهایی وجود دارد که دولت می‌تواند برای شما انجام دهد و نیز کارهایی وجود دارد که ما نیاز داریم شما برای ما انجام دهید.

وی تاکید کرد: وزارت امنیت کشور آمریکا طرح‌های خود برای گشودن دفتری در منطقه دره سیلیکون که میزبان شرکت ارشد تکنولوژی آمریکا و جهان است را نهایی کرده تا به عنوان نقطه ارتباط ما با شرکت‌های این منطقه فعالیت داشته باشد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که دولت آمریکا و بخش خصوصی روابط خود را تقویت کرده و از تحقیق و توسعه یکدیگر بهره بگیرند.

جه جانسون گفت: راه اصلی همکاری شرکت‌ها با دولت آمریکا در حوزه امنیت سایبری، از طریق نهاد موسوم به مرکز ملی همگرایی ارتباطات و امنیت سایبری است.

این نهاد یکی از شاخه‌های وزارت امنیت کشور آمریکا است که اخیرا اقدام به خودکار سازی انتشار شاخص‌های تهدید سایبری با همزمانی تقریبی در یک فرمت قابل خواندن توسط کامپیوتر کرده است و این شاخص‌ها را با یک گروه اولیه از شرکت‌ها به اشتراک می‌گذارد.

جانسون تاکید کرد: انتظار می‌رود این مرکز شاخص‌های تهدید سایبری بخش خصوصی را نیز در فرمت خودکار شده با همزمانی تقریبی در اواخر سال جاری میلادی بپذیرد.

وی همچنین کارمندان با استعداد شرکت‌های حاضر در دره سیلیکون را تشوق کرد تا به تیم‌های دولت برای کمک به تلاش‌های مربوط به امنیت سایبری آمریکا بپیوندند.

انتهای پیام

کد N799454