لاوروف: تنش‌های خاورمیانه تهدیدی علیه منافع روسیه است

سیاسی

وزیر خارجه روسیه می‌گوید: افزایش تنش‌ها در کشورهای خاورمیانه از جمله یمن و سوریه می‌تواند تهدیدی جدی برای منافع روسیه محسوب شود.

وزیر خارجه روسیه می‌گوید: افزایش تنش‌ها در کشورهای خاورمیانه از جمله یمن و سوریه می‌تواند تهدیدی جدی برای منافع روسیه محسوب شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با هفته‌نامه‌ای روسی در این باره گفت: سوریه، عراق، یمن، لیبی در آتش می‌سوزند، کشورهای دیگری هم هستند که درگیر ناآرامی هستند.

لاوروف ادامه داد: بدتر شدن اوضاع در خاورمیانه می‌تواند تاثیری بسیار منفی بر ثبات بین‌المللی داشته و به منافع کشورهای بسیاری از جمله روسیه آسیب برساند.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به این آسیب‌ها اظهار کرد، روسیه گام‌های لازم را برای یافتن راه‌حلی سیاسی برای درگیری‌های خاورمیانه برمی‌دارد و با تلاش‌های بین‌المللی جهت تاثیرگذاری بر این درگیری‌ها همکاری کرده است.

سوریه و عراق از سال گذشته درگیر جنگ با شبه‌نظامیان گروه ترورسیتی داعش هستند؛ گروهی که توانسته بخش‌های وسیعی از این دو کشور را تحت اشغال خود درآورده و در آن اعلام خلافت کند.

یمن نیز درگیر آشوب‌هایی است که عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن را به ترک کشور مجبور کرد. در پی این رخداد عربستان سعودی با ایجاد ائتلافی از کشورهای عرب حملاتی هوایی خود را علیه یمن آغاز کرد.

در آن سو لیبی نیز با وجود دو دولت رقیب درگیر ناآرامی است.

انتهای پیام

کد N799444