رییس کل دادگستری یزد:

امور مردم در شهرداری‎‎ها روان‏‎‎تر حل‌وفصل شود

رییس کل دادگستری استان یزد با تاکید بر روان‏‏‌سازی امور مردم در شهرداری‎‎ها، گفت: روان‎‎سازی امور در شهرداری‎‎ها در چارچوب قوانین و مقررات باعث می‎‎شود که مردم سریع‌تر و راحت‌تر به نتیجه برسند و در نهایت منجر به رضایتمندی مردم و صرف هزینه‏‏‌های کمتر ‎‎شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، محمدرضا حبیبی در جمع شهرداران شهرهای استان اظهار کرد: تعامل، همدلی و همزبانی بین دستگاه‏‏‌های مختلف و اجرای قوانین و مقررات در راستای خدمت به مردم، جلب اعتماد و همراهی آنان با نظام و دولت را به دنبال دارد.

وی بر تقویت واحدهای حقوقی و اجرائیات شهرداری‎‎ها تاکید کرد و افزود: تقویت این واحدها و صرف هزینه مالی در این خصوص باعث پیشگیری از مسایل و مشکلات زیادی می‏‏‌شود و از هزینه‎‎های سنگین مالی و اجتماعی بعدی جلوگیری می‎‎کند.

حبیبی خاطرنشان کرد: نظارت دقیق بر واحد اجرائیات شهرداری و تحول و تغییر مستمر در آن‌ها و آموزش به نیروهای انسانی این واحد باعث می‎‎شود که هنگام اجرای ماموریت خود، به‌درستی عمل کرده و بهانه به دست متخلفین ندهند.

وی گفت: دستگاه قضایی در حمایت‌های حقوقی و قضایی از ماموران شهرداری، شعبات ویژه‎‎ای در دادسرای عمومی و انقلاب یزد، محاکم حقوقی و جزایی و همچنین در دادگاه تجدیدنظر استان برای رسیدگی سریع به دعاوی مربوط به شهرداری اختصاص داده است.

رییس کل دادگستری استان در خصوص برخورد با متکدیان در شهر نیز گفت: با توجه به این که شهر یزد یک شهر گردشگری و توریستی است، جمع‎‎آموری این متکدیان از سطح شهر ضرورت دارد و نظر به این که زندان برای این افراد جای مناسبی نیست و هزینه‌‏‏های زیادی بر دولت تحمیل می‎‎کند، ایجاب می‎‎کند که شهرداری محل مناسبی را برای الگو‏‏برداری از بعضی کلان‌شهرها تهیه کند.

وی با اشاره به حضور اتباع بیگانه در بافت فرسوده شهر یزد، افزود: خوشبختانه طرحی تدوین و در حال اجراست که بافت فرسوده شهر را از وجود این اتباع پاک‌سازی خواهد شد.

رییس کل دادگستری در پایان اذعان کرد: در چهارچوب مقررات آماده هرگونه همکاری با مدیریت شهری هستیم.

انتهای پیام

کد N799336