آغاز گام چهارم برای تربیت یک میلیون حافظ قرآن کریم

قرآن کريم,سازمان اوقاف

سازمان اوقاف و امور خیریه، در راستای اجرای طرح ملی تربیت یک میلیون حافظ قرآن کریم، ثبت نام متقاضیان را در مرحله چهارم برای تکمیل این طرح آغاز کرد.

سازمان اوقاف و امور خیریه، در راستای اجرای طرح ملی تربیت یک میلیون حافظ قرآن کریم، ثبت نام متقاضیان را در مرحله چهارم برای تکمیل این طرح آغاز کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام سیدمحمد کاظم موسوی، دبیر طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این مطلب اظهار کرد: در مرحله چهارم طرح ملی تربیت حافظان قران کریم 356 هزار نفر سهمیه برای استان‌ها در نظر گرفته شده است.

به گفته موسوی سهمیه استان‌ها در مرحله چهارم طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم، ابلاغ و بر مبنای آن، تعداد سهمیه هر شهرستان نیز مشخص شده است.

وی اضافه کرد: ادارات اوقاف و امور خیریه استان نیز از طریق ارسال فرم‌هایی به معاونت فرهنگی سازمان اوقاف، ثبت‌نام از حافظان قران کریم و برگزاری کلاس‌ها را در اردیبهشت ماه آغاز خواهند کرد.

دبیر طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با اشاره به پایان مرحله سوم این طرح و اهدای جوایز به نفرات برتر در روز سیزده رجب (سالروز ولادت امیر المومنین علی(ع) ) گفت: قرعه کشی نفرات برتر در استان‌ها در روز 13 رجب برگزار خواهد شد و 210 جایزه ویژه نیز درنظر گرفته شده است.

موسوی افزود: هرکدام از ادارات نیز از ظرفیت‌های استانی برای اهدای جوایز استفاده خواهند کرد و کسانی که 70 درصد نمره آزمون را کسب کرده باشند، در قرعه‌کشی مرحله سوم شرکت خواهند کرد و گواهینامه پایان دوره اعطا خواهد شد.

وی در خصوص شرکت کنندگان در مرحله سوم خاطرنشان کرد: تعدادکل شرکت کنندگان در مرحله سوم 300 هزار نفر است که نزدیک به 200 هزار نفر از آنان موفق به دریافت گواهینامه آموزش قرآنی خواهند شد.

دبیر طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم همچنین از اختصاص یک میلیارد ریال جایزه برای نفرات برتر در مرحله سوم خبر داد و افزود: این جوایز در قالب 210 جایزه شامل؛ 40 کمک هزینه حج عمره 10 میلیون ریالی، 45 کمک هزینه عتبات عالیات 5 میلیون ریالی و 125 هزینه 3 میلیون ریالی کمک هزینه زیارت بارگاه امام هشتم در مشهد مقدس در استان‌ها توزیع شده است.

انتهای پیام

کد N799325