وزیر آموزش و پرورش:

قانون مدارس غیردولتی دائمی شود

سیاسی

وزیر آموزش و پرورش با این درخواست که قانون مدارس غیردولتی توسط مجلس دائمی شود گفت: اولین نیروها در سال 95 به آموزش و پرورش وارد می شوند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) علی اصغر فانی در جلسه مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور و در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان ایکه رویکرد آموزش و پرورش در دولت یازدهم کیفی نگر بوده است، گفت: یکی از اقدامات خوبی که در آخر سال 93 به نتیجه رسید، تدوین نقشه راه سند تحول آموزشی بوده که امیدواریم در تدوین برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ساماندهی منابع انسانی از موضوعاتی است که آموزش و پرورش به عنوان یک سیاست اصلی در دستورکارش دارد، گفت: استفاده بهینه از منابع انسانی و بهسازی منابع انسانی برای اینکه با اهداف آموزش و پرورش نزدیک باشد از سیاست‌های کیفی این وزارتخانه است.

فانی با اعلام اینکه اولین نیروها در سال 95 افزوده خواهد شد، ادامه داد: در سال 93 ، 25 هزار نیرو بازنشسته شدند و حدود 200 هزار نفر به دانش آموز اضافه شدند. علاوه بر اینکه همین 200 هزار نفر به 15 هزارنیروی انسانی نیاز دارند، حدود 40 هزار نیروی جدید نیاز داشتیم اما حتی یک نفر اضافه نشده است و با ساماندهی نیروی انسانی خلا 40 هزار نیرو پر شد و با این کار حدود 20 درصد توانستیم هزینه حق‌التدریسی را کاهش دهیم.

وی توسعه و مشارکت در آموزش را از دیگر سیاست های این وزارتخانه دانست و گف: موفق شدیم حدود 40 هزار دانش اموز در مدارس غیر دولتی سازماندهی کنیم و با پرداخت هزینه ای معادل یک سوم این تعداد را تحت پوشش قرار دهیم و البته قصد به مشارکت گذاشتن مدارس را داریم.

وزیر آموزش و پرورش تمرکز زدایی در آموزش و پرورش را از دیگر سیاست های این نهاد عنوان کرد و افزود: آموزش و پرورش دستگاهی به شدت متمرکز است البته در این زمینه اقداماتی شده اما به نتیجه نرسیده است .

وی گفت:‌ ارتقای مدیریت کیفیت مدیریت آموزشگاهی از دیگر سیاست های وزارت آموزش و پرورش است تا با اختیارات بیشتر بهره وری را افزایش دهیم. درسالی که درآن قرار داریم در 5700 مدرسه برنامه تعالی مدرسه آغاز شده است تا به سمت استاندارد شدن حرکت کنیم.

فانی با بیان اینکه در سال 94 ، 38 هزار نفر بازنشسته می شوند گفت:‌در آموزش و پرورش دنیا همیشه دو مقوله مورد توجه دولت ها بوده است که یکی آموزش بوده و دیگری بهداشت که خوشبختانه در دولت یازدهم به مسئله بهداشت توجه شده است.

وزیر آموزش و پرورش در پایان با اشاره به قانون مدارس غیر دولتی گفت: انتظار داریم که این قانون که مرداد ماه دوره آزمایشی اش تمام می‌شود به صورت دائمی به تصویب برسد.

انتهای پیام

کد N799186