تجمع اعتراضی مقابل کاخ سفید هنگام دیدار شاهزاده اماراتی با اوباما

سیاسی

گروهی از فعالان حقوق بشر اماراتی در زمان دیدار یک شاهزاده این کشور با رئیس جمهوری آمریکا، مقابل کاخ سفید تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اخبار رسیده از واشنگتن حاکی از آن است که عصر روز گذشته هنگام حضور شاهزاده «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی در کاخ سفید برای دیدار با «باراک اوباما»‌ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، تعدادی از فعالان سیاسی با حضور مقابل کاخ سفید، تجمع اعتراض آمیزی برگزار کردند.

گفته می شود که علت حضور شاهزاده اماراتی، گفتگو با رئیس جمهور آمریکا در مورد حوادث جاری در منطقه و نیز سطح روابط و تعاملات امارات با آمریکا، اعلام شده است. بر این اساس معترضین با در دست داشتن عکس تعدادی از زندانیان سیاسی در امارات، نسبت به محدودیت های اعمال شده از سوی دولت امارات به فعالان سیاسی و حقوقی این کشور، اعتراض کردند.

از جمله تصاویری که این فعالان در دست داشتند، تصویر «محمد رکن» استاد رشته قانون اساسی دانشگاه امارات و رئیس جمعیت حقوقدانان این کشور بود که از مدت ها پیش بازداشت شده و در زندان به سر می برد. وی از سوی دادگاهی در امارات به 10 سال حبس محکوم شده و در امارات با نام زندانی آزادی بیان شناخته می شود.

محمد رکن یکی از 94 زندانی سیاسی معروف در زندان های امارات متحده عربی به شمار می رود. معترضان امیدوارند که اعتراضاتشان باعث شود که «باراک اوباما» در دیدارهای خود با مقامات اماراتی، به آنها فشار بیاورد تا زندانیان را هر چه سریع تر آزاد کنند.

یکی دیگر از تصاویری که معترضان در دست داشتند به «سلطان بن کاید قاسمی» مربوط می شود. این فعال سیاسی یک روز قبل از سفر شاهزاده اماراتی به آمریکا، بازداشت شد.