فیاضی در گفت‌وگو با ایسنا:

طرح استانی شدن طرح مناسبی است

سیاسی

یک نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه طرح استانی شدن طرح مناسبی است اظهار کرد: اگر انتخابات ملی برگزار شود منتخب هم ملی بوده و منافع محلی و ایل و طایفه را لحاظ نمی‌کند.

یک نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه طرح استانی شدن طرح مناسبی است اظهار کرد: اگر انتخابات ملی برگزار شود منتخب هم ملی بوده و منافع محلی و ایل و طایفه را لحاظ نمی‌کند.

عبدالوحید فیاضی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری (ایسنا‌)، با بیان اینکه استانی شدن انتخابات موجب می‌شود که از نگاه جزیی به مسائل کلان توجه نمایندگان معطوف شود گفت: هر اندازه انتخابات ملی تر باشد منتخب هم ملی‌تر بوده و جامعه نگاه تر خواهد بود و منافع محلی و ایل و طایفه را لحاظ نمی‌کند.

این نماینده اصولگرای مجلس افزود: انتخاب مردم در انتخابات ریاست جمهوری شخص رئیس جمهور خواهد بود و اکنون در استان‌ها نیز انتخاب ملت به مجلس راه می‌یابد و کسی که منتخب می‌شود کارآمدتر خواهد بود.

نماینده مردم نور و محمود آباد با بیان اینکه قطعا طرح مذکور اشکالاتی دارد که باید برطرف شود گفت: نظر مخالفان در جریان رسیدگی به طرح استانی شدن انتخابات این بود که ارتباطات نمایندگان با مردم کاهش می‌یابد گفت: در قانون اساسی گفته نشده که وظیفه نماینده تنها ارتباط با مردم است در حالی که ما در قوه مقننه علاوه بر وضع قوانین ناظر بر اجرای قوانین هم هستیم.

وی افزود: ارتباط با مردم فقط برای رفع مشکلات مردم نیست، برای عده‌ای رای آوردن است و نتیجه این می‌شود که آن نماینده در مجلس حضور کمتری دارد و اگر هم حضور داشته باشد در لوایح و طرح‌ها نمی‌تواند مشارکت کند.

فیاضی خاطر نشان کرد: یک نماینده قانون گذاری می‌کند و باید بر اجرای درست آن هم نظارت داشته باشد، ما حتی اکنون شاهد هستیم که اگر سوالی از وزرا مطرح می‌شود گاه به خاطر عزل و نصب یک مدیر مدرسه است و این نگاه جزیی نمی‌تواند مشکلات را برطرف کند.

انتهای پیام

کد N798915