طی بیانیه‌ای؛

مجلس حمایت خود را از مقاومت یمن اعلام کرد

یمن,ایران و یمن

دویست و ده تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای حمایت خود را از پیروزی و مقاومت ملت یمن در مخالفت با تجاوزات آل‌سعود اعلام کردند.

دویست و ده تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای حمایت خود را از پیروزی و مقاومت ملت یمن در مخالفت با تجاوزات آل‌سعود اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«ملت شریف و مظلوم یمن که با اراده‌ای ملی تصمیم بر تعیین سرنوشت خویش داشتند با هجمه‌های ناجوانمردانه رژیم آل‌سعود تروریسم‌پرور که عزت و سعادت خود را در ذلت و خواری مردم شریف یمن می‌دیدند با تحریک و حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی کشتار و قتل و عام زنان و مردان و کودکان بی‌دفاع و تخریب زیرساخت‌های یمن و استفاده از سلاح‌های شیمیایی و کشتار جمعی، اهدایی رژیم کودک‌کش آمریکا و اسرائیل جنایتکار بار دیگر چهره زشت و کریه استکبار و ایادی آن رخ نمود و رژیم آل‌سعود که ماهیت وابسته خود را زیر پوشش حرمین شریفین پنهان کرده بود با کشتار مردم مسلمان یمن دشمنی خود با مسلمانان را به نمایش گذاشت.

قطعا ملت مظلوم یمن با مقاومت، صبر و تحمل، نصرت و پیروزی را به دست خواهد آورد و خواری و ذلت از آن رژیم آل سعود متجاوز خواهد شد و نشانه‌های آن نمایان شده است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم نمودن مجدد تجاوز رژیم سعودی به همکاری آمریکا و رژیم صهیونیستی از ملت‌های آزاده جهان می‌خواهیم رسالت انسانی خویش در حمایت از حقوق ملت یمن و مقابله با ظالم و متجاوز را به انجام رساندند.»

انتهای پیام

کد N798771