سردار نقدی در اولین کنگره بسیج دانش‌آموزی:

فریب سفره هفت‌سین دشمن را نخوریم/ آمریکا منشأ همه جنایات

سیاسی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اولین کنگره بسیج دانش آموزی با عنوان کنگره همفکری آینده‌سازان انقلاب اسلامی که صبح امروز چهارشنبه در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تبریک پیروزی مردم یمن و شکست رژیم صهیونیستی آل سعود اظهار کرد: این اتفاق یک گام بلند انقلاب اسلامی در جهان بود.

وی افزود: باید یاد ۱۵۰ کودک شهید این مقاومت قهرمانانه و صدها دانش آموز شهید یمنی را گرامی بداریم. آنها جان خود را دادند تا دشمن را خوار و ذلیل کنند و ناتوانی استکبار را به همه دنیا نشان دهند.

سردار نقدی با بیان اینکه اگر کسی احتمال باقی ماندن بر مسند قدرت را بدهد، چنین اعمال ددمنشانه‌ای را انجام نمی دهد، تصریح کرد: این جنایات نتیجه یأس آمریکا، اسرائیل و آل سعود از امکان باقی ماندن در قدرت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: تمامی این کشورهای متجاوز از جمله آل سعود یک فرمانده و قرارگاه بیشتر ندارند و آن قرارگاه رژیم متجاوز وحشی و جنایتکار آمریکا است.

وی منشأ همه این جنایت ها را آمریکا دانست و تاکید کرد: ملت های آزاده جهان به وقت خود از این ابرجنایتکار تاریخ انتقام خواهند گرفت.

سردار نقدی با تاکید بر اینکه نوجوانان یمنی، ایرانی، عراقی، سوری و فلسطینی امروز دشمن را در مقابل حرکت توفنده خود خوار کردند، اظهار کرد: دشمنی با ثروت های سرشار و سلاح ها، امکانات و رسانه های بسیار در مقابل این ملت‌ها عاجز شده است. در مقابل ملتی که می خواهد جغرافیای سیاسی جهان را تغییر دهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه شعارهای راهبردی ملت ایران به همه جای دنیا رفته است و امروز پرچم این شعارها در دست مردم یمن قرار دارد، خاطر نشان کرد: دشمن با همه رسانه های خود منفورترین چهره دنیا است، اما چهره رهبر معظم ما بر دست ملت های آزادی خواه دنیا قرار دارد. عکس رهبر نورانی ما بر خانه های روستاهای دوردست کشمیر تا جنگل ها و نقاط دوردست نیجریه وجود دارد.

وی عمق بخشیدن به بینش و تحلیل دانش آموزان را از جمله انتظارات جامعه از بسیجیان دانش آموز عنوان کرد و گفت: امروز سلاح دشمن تزویر است و همه سلاح ها را امتحان کرده، ولی شکست خورده است. رویکرد اصلی دشمن تزویر و در مقابل این رویکرد باید تحلیل و عمق داشت و الا اگر آدمی که فقط شعار داشته باشد و شعور پشتوانه آن نباشد به استیصال خواهد رفت.

سردار نقدی با اشاره به پیام نوروزی رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: نوروز امسال رئیس جمهور آمریکا سفره هفت‌سین می اندازد و شعر فارسی می خواند و برخی دلشان می لرزد و می گویند چرا ما باید مرگ بر آمریکا بگوییم. آدمی که تحلیل دارد، عمق این قضیه را می بیند و سایر کارهای آمریکایی ها را نیز مشاهده می کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین  افزود: در همان ایام نوروز گروهک های وابسته به آمریکایی ها در شرق و جنوب کشور ما سربازان و مرزبانان ما را به شهادت می رسانند. زمانی که آنها سفره هفت سین انداختند، بیش از ۱۰۰ شبکه ماهواره ای علیه ارزش های ما پیام می دهد و همچنین پالس تفرقه بین شیعه و سنی مخابره می کند و از طرفی در عراق به‌طور غیرمستقیم به داعش کمک می دهد.

وی ادامه داد: در همان ایامی که سفره هفت سین می چینند و دم از رفاقت و محبت می زنند برای کشتار مردم یمن آماده می‌شوند. امروز میلیاردها دلار ثروت ملت ایران را بلوکه کرده اند، پولی که از فروش نفت ملت خودمان است و بعد برای ما سفره هفت سین پهن می کنند و شعر می خوانند.

سردار نقدی تاکید کرد: اگر کسی این دشمن را عمیق نشناسد و به شعارهای بی عمق وابسته باشد با حرکت فریبنده دشمن منحرف می شود. برای عمق بخشیدن و تحلیل صحنه، باید برنامه ریزی کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امروز آمریکا در همه صحنه ها در مقابل حرکت توفنده انقلاب اسلامی ذلیل شده است، گفت: امروز باید بر مسائلی که رهبر معظم انقلاب به آن تاکید دارند، توجه و برنامه ریزی لازم انجام دهیم.

وی به ضرورت توجه به مساله اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و نقش دانش آموزان در این عرصه را پررنگ دانست و خاطر نشان کرد: نقش دانش آموزان باید در مساله مقابله با واردات بی رویه و خام‌فروشی تعریف شود. چطور دانش آموزان می توانند بر این امر پیگیر باشند

سردار نقدی افزود: دانش آموزان ما می توانند مطالبه کنند و در این عرصه حاضر شوند و به حرکت های نادرست در اقتصاد اعتراض کنند.