«بشار الجعفری»:

افزایش پدیده تروریسم نتیجه نقش مخرب عربستان است

سیاسی

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی اعلام کرد که افزایش پدیده تروریسم و افراط گرایی نتیجه نقش مخرب عربستان سعودی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد نسبت به افزایش پدیده تروریسم و افراط گرایی در جهان که به دلیل نقش مخرب برخی کشورها به ویژه عربستان سعودی ایجاد شده است ابراز نگرانی کرد.

وی با بیان این مطلب افزود: هدف از توطئه های ضد سوری، تسهیل در محقق شدن اهداف اسرائیل است. این توطئه ها همچنین با هدف تجزیه کشورهای منطقه به کشورهای کوچک صورت می گیرد.

بشار الجعفری در ادامه از سازمان ملل متحد خواست که ساز و کاری را برای جلوگیری از اقدامات رژیم آل سعود در حمایت از تروریسم اتخاذ کند. وی تاکید کرد که صهیونیسم، صدور فتواهای ناآگاهانه و اسلوب آموزشی و تربیتی افراط گرایانه و اجازه برخی کشورها به استفاده از تروریسم و افراط گرایی به عنوان ابزاری برای اجرای توطئه های سیاسی در سوریه و دیگر کشورها نقش بسزایی در ظهور گروه های تروریستی همچون داعش، جبهه النصره، بوکوحرام و الشباب داشته است.

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد اظهار داشت: سیاست های قطر در حمایت از تروریسم در سوریه و عراق زخم های عمیقی را بر جا گذاشته است که به آسانی درمان نخواهد شد و ملت سوریه این حق را برای خود قائل می داند که طبق اصول و قواعد بین الملل علیه قطر و ترکیه که در ریختن خون ملت سوریه و تخریب زیرساخت های این کشور نقش داشتند شکایت کند.