اوباما:

انتقال سلاح به یمن امنیت حمل و نقل دریایی را به خطر می اندازد

سیاسی

رئیس جمهوری آمریکا با این ادعا که انتقال سلاح به گروه های یمنی امنیت عبور و مرور دریایی را در منطقه به خطر می اندازد گفت آمریکا به ایران در این خصوص هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد دولتش پیام روشنی به ایران در مورد عدم ارسال سلاح به یمن داده است. وی در گفتگو با شبکه MSNBC با بیان این مطلب افزود رساندن سلاح به گروه های یمنی می تواند امنیتی عبور و مرور را در آبهای منطقه به خطر می اندازد.

به گفته اوباما، واشنگتن در این خصوص بسیار شفاف و بی پرده سخن گفته است. وی با اشاره به حضور کشتی های ایران در آبهای بین المللی منطقه، به توجیه حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس پرداخت و گفت هدف از این حضور، تامین امنیت و آزادی عبور و مرور دریایی است.

پیشتر وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است حضور چند کشتی باری ایران در آب های بین المللی منطقه نمی تواند دلیلی برای اعزام ناوهای آمریکایی به منطقه باشد.

سرهنگ «استیو وارن» سخنگوی پنتاگون این مطلب را در پاسخ به ادعاهای مطرح شده مبنی بر اعزام ناوهای هواپیمابر و موشک انداز آمریکایی به سواحل یمن به منظور جلوگیری از ارسال سلاح توسط ایران به گروه های یمنی بیان کرد. وارن در ادامه اظهارات خود گفت گمان نمی کند ناوهای آمریکایی برای مقابله با 9 کشتی ایرانی عازم آب های منطقه شوند.