حماس: دولت وفاق ملی جدیتی برای حل مشکلات غزه ندارد

سیاسی

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تأکید کرد که دولت وفاق ملی هیچ بهانه و توجیهی برای کم‌کاری در زمینه حل مشکلات و بحران‌های نوار غزه ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلا‌ع‌رسانی فلسطین، فوزی برهوم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تصریح کرد که دولت وفاق ملی چندین ماه است که اقدامی جدی برای حل مشکلات و بحران های چند ساله نوار غزه انجام نداده است.

برهوم خاطرنشان کرد که حماس با دیگر گروه‌های فلسطینی بر سر حل و فصل تمامی مسائل مرتبط با صلاحیت‌های دولت وفاق ملی در چارچوب توافقنامه‌های آشتی ملی در قاهره و غزه به توافق رسیده است.

وی خواستار حل و فصل فوری تمامی مسائل و پرونده های داخلی و پس از آن پرداختن به مسائل اصلی و اساسی ملت فلسطین و زمینه‌سازی برای مقابله با تمامی چالش‌های پیش رو شد.

سخنگوی حماس اظهار کرد که اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی اعم از شهرک‌سازی، یهودی‌سازی، ادامه ساخت دیوار نژادپرستانه و تجاوزات روزمره علیه مسجد الاقصی باید مورد توجه تمامی فلسطینیان قرار گیرد.

فوزی برهوم تاکید کرد که رژیم صهیونیستی از وضعیت کنونی کشورهای اسلامی و عربی و بی‌توجهی آنان به مساله فلسطین در پی سرگرم شدن به اوضاع داخلی خود برای تشدید تجاوزات و جنایت‌ها علیه ملت فلسطین و گسترش اشغالگری بهره می‌برد.

این در حالی است که هیأت دولت وفاق ملی روز گذشته به منظور رسیدگی به بحران‌ها و مشکلات نوار غزه وارد این منطقه شد.

این هیأت قرار بود تا آخر هفته در نوار غزه بماند اما پس از ناکامی در رسیدگی به برخی مسائل از جمله مسأله کارمندان غزه، این منطقه را ترک کرد. برخی منابع نیز از سفر رامی حمدالله، نخست‌وزیر دولت وفاق ملی به غزه طی هفته آینده خبر داده‌اند.

انتهای پیام

کد N798382